Gabriele Dünwald

Inteligentne oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw energii i towarów

Oprogramowanie PSI wspiera firmy na całym świecie w zapewnieniu bezpiecznych i przyjaznych środowisku dostaw energii oraz w optymalizacji procesów logistycznych i produkcyjnych.

Wyzwania związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w przemyśle

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) oferuje ogromny potencjał w zakresie wydajności i produktywności, na przykład w planowaniu i wizualizacji procesów roboczych lub obsługi systemów. Ponieważ zapewnia to decydującą przewagę konkurencyjną, presja na przedsiębiorstwa, aby podjęły działania, stale rośnie. Jednocześnie powszechne stosowanie aplikacji AI w przemyśle nie jest jeszcze rzeczywistością. Wynika to z faktu, że właściciele procesów nie są w pełni skłonni do zaufania prognozom lub automatycznym decyzjom tzw. czarnej skrzynki AI i niechętnie integrują odpowiednie aplikacje.

Ponieważ samodzielne budowanie wiedzy w zakresie sztucznej inteligencji zajmuje dużo czasu i nie jest wykonalne dla wielu firm, potrzebne są rozwiązania AI, które są zrozumiałe, wyjaśnialne i intuicyjne w użyciu nawet bez specjalistycznej wiedzy, a tym samym uwzględniają poziom wiedzy różnych grup użytkowników.

  • Połączenie metod

    Tylko w połączeniu z konwencjonalnymi metodami optymalizacji sztuczna inteligencja w pełni wykorzystuje swoje zalety.

     

  • Odporność danych

    Procesy biznesowe muszą przebiegać niezawodnie nawet przy niekompletnych danych. W tym miejscu do gry wkracza sztuczna inteligencja, zapewniając najlepsze wsparcie decyzyjne nawet w trudnych warunkach.

     

  • Integracja procesów

    Sztuczna inteligencja nie jest samodzielną aplikacją. Musi być bezpiecznie zintegrowana z istniejącymi procesami i współpracować z innymi usługami za pośrednictwem interfejsów i protokołów.

     

Podczas targów Hannover Messe grupa PSI zaprezentowała pod hasłem „Industrial Software Powered by AI” oprogramowanie obejmujące rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle

Firmy wykorzystują sztuczną inteligencję w przemyśle, aby uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną. Dzięki połączeniu różnych metod sztucznej inteligencji mogą:

  • nieustannie oszczędzać czas i koszty,
  • optymalizować i automatyzować rutynowe procesy,
  • zwiększać produktywność i wydajność,
  • wspierać zrównoważony rozwój,
  • podejmować szybsze i lepsze decyzje.

AI usprawnia działalność naszych klientów

20 %

Wzrost wydajności

10 %

Oszczędność kosztów

15 %

Redukcja emisji

Referencje

Przemysłowe rozwiązania AI są z powodzeniem stosowane przez wielu klientów PSI we wszystkich branżach.

PSIwms AI wdrożono w centrach logistycznych LPP Logistics

Rozwiązania dla branży

Produkt PSIqualicision AI

Dzięki oprogramowaniu wspomagającemu podejmowanie decyzji i optymalizację można efektywnie planować procesy biznesowe i kontrolować je poprzez jakościową ocenę np. kluczowych wskaźników efektywności (KPI) dotyczących rentowności i zrównoważonego rozwoju.

Produkt PSIdeepqualicision AI

PSIdeepqualicision AI skutecznie uczy się, jak ustawiać parametry algorytmów decyzyjnych i optymalizacyjnych (DOA), dzięki czemu niemal każda procedura DOA pracująca na danych procesów biznesowych może się automatycznie dostosowywać.

Produkt PSIasm/Qualicision

Inteligentne oprogramowanie do planowania i monitorowania PSIasm/Qualicision łączy planowanie i kontrolę w czasie rzeczywistym z optymalizacją produkcji opartą na KPI przy użyciu algorytmów planowania i sekwencjonowania Qualicision AI.

Produkt PSIqualicision/ODS

Dzięki PSIqualicision/ODS dane mogą być łatwo wizualizowane i udostępniane. Pozwala to na ich klasyfikację, osadzenie w kontekście istotnym z punktu widzenia użytkownika i przekształcenie surowych informacji w wartościowe spostrzeżenia – aż po tworzenie nowych wartości biznesowych i usług.

Referencje

SR Technics
FELSS
Martin Bauer Polska
Grupa KAN
ITC Metal
Wszyscy klienci dla tej branży

Przeglądaj ofertę

Oprogramowanie PSI wspiera firmy na całym świecie w zapewnieniu bezpiecznych i przyjaznych środowisku dostaw energii oraz w optymalizacji procesów logistycznych i produkcyjnych.

Poznaj PSI

Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu PSI Software SE, jednego z największych europejskich dostawców zaawansowanego oprogramowania dla produkcji, logistyki, energetyki i transportu publicznego. Nasze systemy obsługują kluczowe procesy biznesowe liderów branż na całym świecie, wspierając ich rozwój i zieloną transformację.

50+ lat na świecie

Posiadamy oddziały w 17 krajach Europy, Azji i Ameryki Pn. i osiągamy ponad
260 mln € przychodów

1200+ zrealizowanych projektów

Wiedza zdobyta w złożonych projektach pozwoliła nam stać się sprawdzonym, godnym zaufania partnerem

20 lat w Polsce

Dynamicznie rozwijamy się, realizując wdrożenia dla dużych i średnich firm w kraju i za granicą

500 pracowników w Polsce

Nasz zespół wdraża oprogramowanie w Polsce i na świecie oraz tworzy je na potrzeby całego koncernu

new NaszKod () .napędza ("Świat");

Artykuły branżowe

Cyfryzacja : Inteligentny magazyn – automatyzacja i optymalizacja procesów

Pierwszym krokiem w stronę automatyzacji magazynu i inteligentnego zarządzania jest wdrożenie systemu WMS. Jednak o prawdziwie inteligentnym magazynie możemy mówić wtedy, gdy oprogramowanie WMS oparte jest na algorytmach, pozwalających zoptymalizować procesy logistyczne, a ponadto szybko reagować na zmieniające się warunki w magazynie.

Cyfryzacja : Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w logistyce

Wykorzystanie AI w branży logistycznej umożliwia automatyzację i usprawnienie procesów operacyjnych.

Sprawdź case studies

Case study Strategiczna współpraca z firmą LPP - PSIwms

Rozwój i wsparcie od niemal 20 lat.

Webinary i eventy

Produkcja Przemysł 4.0 Smart Factory

Factory Network - Gdańsk

Digitalizacja przemysłu.

Doskonałość w zarządzaniu produkcją.

Sieci elektroenergetyczne i usługi komunalne Cyfryzacja

38. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB

ENERGETAB to największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń i technologii dla przemysłu energetycznego, zarówno konwencjonalnego, jak i opartego na odnawialnych źródłach energii.

Press Release PSI wprowadza wersję 9 systemu sterowania siecią PSIprins

PSI Software SE wprowadziła na rynek PSIprins 9 – najnowszą wersję sprawdzonego systemu sterowania siecią, przeznaczonego do zarządzania operacyjnego w sieciach elektroenergetycznych, gazowych, wodociągowych i ciepłowniczych. Zmodernizowany i wzbogacony o przełomowe funkcje – PSIprins 9 to odpowiedź na rosnące potrzeby nowoczesnej energetyki.

Press Release PSI Polska wdraża system zarządzania produkcją PSIpenta/MES Scheduling w firmie Folplast

PSI Polska nawiązała współpracę z firmą Folplast, jednym z czołowych polskich producentów opa-kowań foliowych, w zakresie wdrożenia systemu zarządzania produkcją PSIpenta/MES Scheduling. Projekt ma na celu kompleksową optymalizację procesów produkcyjnych, zwiększenie efektyw-ności operacyjnej oraz poprawę terminowości realizacji zamówień.

Press Release PSI odnotowuje rekordowy napływ zamówień w pierwszym kwartale 2025 roku.

Grupa PSI zwiększyła w pierwszym kwartale 2025 roku wartość zamówień o 66,3% do 158 milionów euro (31.03.2024: 95 milionów euro) i po raz pierwszy przekroczyła 150 milionów euro zamówień w jednym kwartale.

Wybrani klienci

Urma AG Werkzeugfabrik
Gasunie Deutschland Transport Services GmbH
ABM Greiffenberger Polska
Deichmann SE
Mister Spex SE
Hisert Polska Sp. z o.o.