Blog PSI Polska

Studentka i młodsza konsultantka Kornelia Girejko opowiada o możliwościach jakie dał jej staż w ramach PSITalents

10.03.2023 - Praca w PSI

Studentka i młodsza konsultantka Kornelia Girejko opowiada o możliwościach jakie dał jej staż w ramach PSITalents

Przedstawiamy Wam Kornelię Girejko, uczestniczkę naszego programu stażowego PSItalents. Kornelia jest studentką Informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i – od roku – młodszą konsultantką w Dziale Produkcji PSI Polska. Opowiedziała nam o tym, jak wyglądał proces rekrutacji, czym się zajmuje w PSI Polska i jakie ma dalsze plany na rozwój.

Dlaczego zdecydowałaś się zaaplikować do programu PSI Talents? 

Szukałam miejsca, w którym mogłabym zbierać doświadczenie i jednocześnie pogodzić to ze studiami dziennymi. Wtedy natknęłam się na ogłoszenie z PSI. Zainteresowała mnie ta oferta.

Informatyczno-produkcyjne zaplecze firmy było bardzo bliskie mojemu doświadczeniu. Wiedziałam, że będzie to odpowiednie miejsce do rozwoju moich umiejętności. Przejrzysty proces rekrutacji był wielkim atutem.

Jak wyglądał proces rekrutacji do programu stażowego?

Pierwszym etapem była wstępna rozmowa telefoniczna z osobą z HR, podczas której omówiłyśmy moje motywacje do podjęcia pracy oraz szczegóły dotyczące zespołu, do którego miałam dołączyć. Następnie miałam spotkanie z kierownikiem działu, do którego aplikowałam. W trakcie tego spotkania rozmawialiśmy o doświadczeniu, które zebrałam podczas studiów i wcześniejszej pracy. Padły również pytania weryfikujące umiejętności techniczne. To było pomocne w znalezieniu dla mnie odpowiedniego miejsca w dziale. Kolejnym etapem było wykonanie testów predyspozycji i ostatecznie rozmowa z przedstawicielem działu HR w celu ustalenia szczegółów umowy. W trakcie całego procesu pozostawałam w bieżącym kontakcie z rekruterką.

Jak wyglądało wdrożenie w środowisko pracy, zespół i obowiązki na stanowisku?

Moje wdrożenie rozpoczęło się od spotkań wprowadzających, dzięki którym szybko zapoznałam się z pracą działu i trwającymi projektami. Zaczęłam swoją przygodę od cyklu szkoleń dotyczących wdrażanych przez nasz dział produktów. Pomogło mi to zrozumieć działanie platformy do zarządzania produkcją PSIasm. W trakcie wdrożenia miałam przydzielone konkretne osoby, które mnie prowadziły i wyznaczały mi zadania, a w przypadku problemów lub pytań mogłam zgłosić się do każdego członka naszego zespołu. Każdy chętnie mnie wspierał i pomagał, kiedy tego potrzebowałam.

Nasz program skierowany jest do osób studiujących. Jak łączysz grafik w pracy z zajęciami na uczelni?

Mój grafik w pracy dostosowuję do zajęć na uczelni. Obecnie pracuję w wymiarze około 3/4 etatu. 

Czym zajmujesz się w PSI? 

Obecnie pracuję w Dziale Produkcji, który zajmuje się dostarczaniem i utrzymaniem naszego oprogramowania do klientów z całej Polski. Wprowadzamy u nich rozwiązania do planowania, realizacji i kontroli produkcji. Moim zadaniem jest testowanie nowych rozwiązań oraz nowych wersji aplikacji przed ich implementacją. Na tyle, na ile pozwalają mi dotychczas nabyte umiejętności, pomagam również w programowaniu dodatkowych funkcji aplikacji. Zajmuję się także przygotowywaniem i nagrywaniem szkoleń dotyczących działania produktu wdrażanego przez nasz dział.

W jakim obszarze chciałabyś się rozwijać? 

Chciałabym w większej mierze skupić się na rozwoju umiejętności technicznych, dotyczących pisania skryptów lub zarządzania bazami danych.

Czy poleciłabyś innym studentom program stażowy PSI? 

Oczywiście, że tak. To świetna opcja, by jeszcze w trakcie studiów nabrać doświadczenia i rozwinąć swoje umiejętności. W PSI jest wiele działów i projektów, dzięki czemu każdy może znaleźć obszar do rozwoju.