Klienci PSI

   

PSIwms z technologią Smart Move to zaawansowany system zarządzania magazynem

 • Automatyzacja procesów – system automatycznie wybiera i ustala kolejność zadań realizowanych przez magazynierów.

 • Dynamiczne zamagazynowanie - program automatycznie wyznacza optymalne miejsce składowania i pobierania towaru.

 • Elastyczne dopasowanie – dostępne funkcjonalności i konfiguracje umożliwiają dopasowanie systemu do indywidualnych wymagań, danej branży, czy typu magazynu.

     

      

  Smart Move Technology PSIwms

     

     

     

     

  Zarządzanie pracą magazynu poprzez system PSIwms

  Magazyn dobrze zorganizowany

  PSIwms integruje planowanie, realizację, kontrolę i optymalizację procesów logistycznych.
  • Integracja z automatyką magazynową -  PSIwms współpracuje z automatyką magazynową różnych dostawców i zapewnia ich optymalne wykorzystanie.
  • Automatyzacja procesów – szybkie wdrożenie nowych pracowników,  możliwość zatrudnienia pracowników tymczasowych, którzy już od pierwszego dnia efektywnie wykonują swoją pracę – system PSIwms prowadzi operatora "za rękę".
  • Optymalizacja procesów – dzięki technologii Smart Move wykorzystującej zaawansowane algorytmy matematyki wyższej usprawnisz procesów, skrócisz czas realizacji dostaw.

     

     

     

     

     

  Automatyzacja procesów w magazynie

  Automatyzacja procesów

  System automatycznie generuje polecenia użytkownikom na podstawie priorytetów zadań i ustala ścieżkę ich wykonania. Wspiera lub nawet wyręcza użytkowników z procesu podejmowania decyzji.

  Wymierne oszczędności poprzez usprawnienie procesów logistycznych

  Optymalizacja i oszczędności

  Zaawansowane funkcjonalności skracają czas realizacji zleceń, obniżają koszty magazynowania, eliminują puste przebiegi.

  Adaptacyjne zarządzanie scenariuszami w systemie WMS

  Bogaty standard

  Już podstawowy zakres funkcjonalności pozwala na obsługę procesów logistycznych zautomatyzowanego magazynu, które można dostosować do indywidualnych wymagań.

  Łatwa obsługa systemu WMS

  Łatwa obsługa

  Wysoki poziom konfigurowalności pozwala na dostosowanie wyglądu okien do potrzeb użytkownika dzięki funkcji Click-Design. W zależności od swojego profilu, użytkownicy mogą tworzyć nowe ekrany i widoki stosując intuicyjny edytor graficzny.

  Sprawne magazynowanie, własne reguły składowania

  Dostępność

  Stabilność i płynna praca bez przestojów – setki tysięcy zleceń na dobę, praca na sprawdzonych technologiach. Wysoka dostępność systemu w trybie 24/7.

  Elastyczny system WMS

  Elastyczność

  Modułowa architektura pozwala dostosować system do unikalnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Zestaw narzędzi i opracowanych funkcjonalności pozwala na płynną integrację z istniejącym środowiskiem IT i sprawne przeprowadzenie rekonfiguracji.

  Zarządzanie personelem

  System automatycznie wybiera i priorytetyzuje zadania realizowane przez magazynierów. Pracownik już od pierwszego dnia może efektywnie wykonywać swoją pracę, jest „prowadzony za rękę” przez inteligentny system.

  Inwentaryzacja

  System obsługuje zadania związane z inwentaryzacją terminową (wg obszarów lub artykułów) lub ciągłą. Strategię inwentury można definiować dla różnych miejsc składowania lub artykułów.

  Realizacja wydań towaru

  Moduł zarządzania partią produktu pozwala ustalać strategie rezerwacji i wydania towarów wg. zasad FIFO, LIFO, FEFO, nr serii czy partii produktu. Możliwa jest priorytezacja pełnych lub niepełnych jednostek, uwzględnianie dostępności automatyki lub jej obciążenia.

  Zaawansowana kompletacja

  Obsługa różnych strategii kompletacji, m.in. multiorder picking, batch picking, pick&pack. Instrukcje dla operatorów mogą być przekazywane za pomocą stanowisk roboczych, terminali przenośnych, pick by voice, pick by light, czy dokumentów drukowanych.

  Sterowanie transportem i przepływem materiałów

  System pozwala na planowanie harmonogramu rozładunku i załadunku oraz ich prezentację graficzną w tabeli oraz na diagramie Gantta.

  Wysyłka

  System może dokonywać kontroli wagi czy drukować etykiety wysyłkowe. Może także proponować odpowiednie wielkości opakowań: dobierając wielkość opakowania do produktu lub odwrotnie, dopasowując produkty do opakowania danego typu.

  Adaptive Scenario Management

  Możliwość definiowania lub korzystania z gotowych scenariuszy dla różnych sytuacji, które określają, jak system ma się zachować w danej sytuacji pozwalających na zmianę procesu w trakcie pracy magazynu w sytuacjach nietypowych.

  Warehouse Advanced Planning

  Pozwala na planowanie procesów logistycznych w magazynie, śledzenie realizacji zadań w czasie rzeczywistym oraz bieżące reagowanie na potencjalne odstępstwa od założonego harmonogramu wysyłek.

  Material Flow Control

  Automatyka magazynowa pochodząca od różnych dostawców integrowana jest z systemem WMS za pomocą modułu MFC.

  Event Management

  W przypadku, gdy zajdzie określone zdarzenie, system poprzez moduł Event Management może wysłać e-maila do zdefiniowanej grupy odbiorców, wysłać meldunki do systemu jak również zainicjować alarmy.

  Slot Management

  System pozwala na planowanie harmonogramu rozładunku i załadunku, rezerwację okien czasowych, samochodów oraz prezentację graficzną w tabeli oraz na diagramie Gantta.

  Multisite

  System umożliwia zarządzania wieloma magazynami za pośrednictwem wspólnej instalacji. Każdy magazyn może być traktowany jako osobna jednostka – site, co zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

  Instalacja

  Rygorystyczne procedury PSI, kilka poziomów testów, opracowane scenariusze testowe oraz wsparcie techniczne zapewniają sprawność i bezpieczeństwo wdrożenia.

  Skalowalność

  Modułowa architektura i płynna integracja z istniejącym środowiskiem IT, pozwala na łatwe i efektywne przeprowadzenie rekonfiguracji i integracji z istniejącymi systemami np. od różnych dostawców automatyki magazynowej z technologiami RFID oraz Voice

   Aktualizacje

   Systematyczne aktualizacje oprogramowania i uzupełnianie go o nowe funkcjonalności zapewnia długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji.

     

    Standardowe oprogramowanie jest wzbogacone o funkcjonalności i algorytmy dostosowane do danej branży, rodzaju działalności i typu magazynu.

    Logistyka kontraktowa

    Logistyka kontraktowa

    • Obsługa wielu klientów w jednym magazynie
    • Rozliczanie i fakturowanie usług logistycznych
    • Szybkie dopasowanie systemu do różnych procesów logistycznych
    Logistyka kontraktowa

    Handel i e-commerce

    • Wysoka wydajność
    • Obsługa różnego rodzaju wydań towarów (w tym wydań sztukowych)
    • Sprawna obsługa zwrotów
     Logistyka produkcji

     Logistyka produkcji

     • Utrzymywanie optymalnego poziomu surowców, półproduktów, części zamiennych i wyrobów gotowych.
     • Obsługa dostaw według zasad just in time, just in sequence, kanban.
     • Możliwość integracji z systemem MES

         

         

      Zapoznaj się z najciekawszymi artykułami na naszym blogu

      Płynna logistyka produkcji z systemem WMS


      Płynna logistyka produkcji z systemem WMS

      W prężnie rozwijających się przedsiębiorstwach produkcyjnych coraz częściej stosowane rozwiązania klasy ERP okazują się niewystarczające do sprawnej realizacji zadań logistycznych w obszarze produkcji. Jakie funkcje systemu są niezbędne do zapewnienia efektywnej pracy magazynu?

      Jakie oszczędności przyniesie system WMS?


      Jakie oszczędności przyniesie system WMS?

      Analizy, raporty często wskazują na konieczność wprowadzenia oszczędności w obszarze logistyki. Czy system WMS może pomóc w osiągnięciu oszczędności w magazynie?

      WMS czy ERP? Co wybrać do zarządzania magazynem?


      WMS czy ERP? Co wybrać do zarządzania magazynem?

      Niewiele decyzji dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem ma taki wpływ na jego codzienne funkcjonowanie, sytuację finansową oraz relacje z klientem, jak wybór i wdrożenie systemu zarządzania magazynem (WMS). Który z systemów jest lepszy: ERP czy WMS?

         

         

         

      Zaufali nam:

         

         

         

         

      System ceniony przez Klientów, nagradzany przez Ekspertów


      Amerykański magazyn branżowy Logistics Tech Outlook wyróżnił PSI Software w rankingu liderów innowacji w 2018 roku w kategorii dostawców systemów zarządzania magazynem; uznanie znalazły innowacyjne rozwiązania PSI spełniające rosnące wymagania klientów.


      PSIwms znalazł się wśród trzech najlepszych marek logistycznych w konkursie „Najlepsza marka logistyczna 2017” organizowanym przez specjalistyczny magazyn LOGISTIK HEUTE oraz stowarzyszenie logistyczne BVL w kategorii „Informatyka dla gospodarki magazynowej”.

      PSI Software AG zajęła 29. miejsce w rankingu 3500 najbardziej innowacyjnych niemieckich małych i średnich przedsiębiorstw ogłoszonym przez niemiecki tygodnik ekonomiczny WirtschaftsWoche.

         

         

      Masz pytania? Skontaktuj się z nami

      Porozmawiajmy

      Piotr Picyk

      Dyrektor Sprzedaży
      Produkcja, Logistyka,
      Transport Publiczny

      Wypełnij formularz kontaktowy

      Formularz