Poznaj PSIwms - zaawansowany system zarządzania magazynem

PSIwms to elastyczny i zaawansowany system WMS, który steruje magazynami manualnymi i automatycznymi oraz wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do optymalizacji kompleksowych procesów logistycznych.

Innowacyjne rozwiązania systemu PSIwms

 

 • System automatycznie wybiera i priorytetyzuje zadania realizowane przez magazynierów. Pracownik już od pierwszego dnia może efektywnie wykonywać swoją pracę, jest „prowadzony za rękę” przez inteligentny system.
 • Mechanizmy uczenia maszynowego wykorzystywane w systemie zarządzania magazynem PSIwms pozwalają na optymalizację ścieżek kompletacji oraz zwiększenie wydajności pracy magazynu.
 • Funkcja Activity Tracking wykorzystuje Big data do tworzenia zaawansowanych raportów i analiz pomagających w wykrywaniu potencjalnych błędów oraz poprawie efektywności pracy.
Smart Move Technology PSIwms

   

 

 

System zarządzania magazynem WMS dla e-commerce

PSIwms/e-commerce – obsługuje procesy logistyczne w magazynach sklepów internetowych i optymalizuje koszty logistyki wielokanałowej. Sprawdzony przez liderów rynku e-commerce: LPP, Empik, Fiege.

 • Kompletacja zoptymalizowana dla zamówień jedno- i wielo- pozycyjnych
 • Przyjęcie zwrotów, reklamacji i kontrola jakości
 • Zarządzane przez system pakowanie dla różnych grup artykułów
 • Możliwie najszybsze udostępnienie towaru do sprzedaży z przyjęcia, kontroli jakości i zwrotów
 • Monitorowanie statusu obsługi zamówień
 • Obsługa różnych właścicieli towaru
 • Wybór strategii zamagazynowania (sterowanej przez system, sterowanej przez magazyniera)

Obejrzyj film: case study LPP

 

 

 

 

   

   

   

Automatyzacja procesów w magazynie

Automatyzacja procesów

System automatycznie generuje polecenia użytkownikom na podstawie priorytetów zadań i ustala ścieżkę ich wykonania. Wspiera lub nawet wyręcza użytkowników z procesu podejmowania decyzji.

Wymierne oszczędności poprzez usprawnienie procesów logistycznych

Optymalizacja i oszczędności

Zaawansowane funkcjonalności skracają czas realizacji zleceń, obniżają koszty magazynowania, eliminują puste przebiegi.

Adaptacyjne zarządzanie scenariuszami w systemie WMS

Bogaty standard

Już podstawowy zakres funkcjonalności pozwala na obsługę procesów logistycznych zautomatyzowanego magazynu, które można dostosować do indywidualnych wymagań.

Łatwa obsługa systemu WMS

Łatwa obsługa

Wysoki poziom konfigurowalności pozwala na dostosowanie wyglądu okien do potrzeb użytkownika dzięki funkcji Click-Design. W zależności od swojego profilu, użytkownicy mogą tworzyć nowe ekrany i widoki stosując intuicyjny edytor graficzny.

Sprawne magazynowanie, własne reguły składowania

Dostępność

Stabilność i płynna praca bez przestojów – setki tysięcy zleceń na dobę, praca na sprawdzonych technologiach. Wysoka dostępność systemu w trybie 24/7.

Elastyczny system WMS

Elastyczność

Modułowa architektura pozwala dostosować system do unikalnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Zestaw narzędzi i opracowanych funkcjonalności pozwala na płynną integrację z istniejącym środowiskiem IT i sprawne przeprowadzenie rekonfiguracji.

Zarządzanie personelem

System automatycznie wybiera i priorytetyzuje zadania realizowane przez magazynierów. Pracownik już od pierwszego dnia może efektywnie wykonywać swoją pracę, jest „prowadzony za rękę” przez inteligentny system.

Inwentaryzacja

System obsługuje zadania związane z inwentaryzacją terminową (wg obszarów lub artykułów) lub ciągłą. Strategię inwentury można definiować dla różnych miejsc składowania lub artykułów.

Realizacja wydań towaru

Moduł zarządzania partią produktu pozwala ustalać strategie rezerwacji i wydania towarów wg. zasad FIFO, LIFO, FEFO, nr serii czy partii produktu. Możliwa jest priorytezacja pełnych lub niepełnych jednostek, uwzględnianie dostępności automatyki lub jej obciążenia.

Zaawansowana kompletacja

Obsługa różnych strategii kompletacji, m.in. multiorder picking, batch picking, pick&pack. Instrukcje dla operatorów mogą być przekazywane za pomocą stanowisk roboczych, terminali przenośnych, pick by voice, pick by light, czy dokumentów drukowanych.

Sterowanie transportem i przepływem materiałów

System pozwala na planowanie harmonogramu rozładunku i załadunku oraz ich prezentację graficzną w tabeli oraz na diagramie Gantta.

Wysyłka

System może dokonywać kontroli wagi czy drukować etykiety wysyłkowe. Może także proponować odpowiednie wielkości opakowań: dobierając wielkość opakowania do produktu lub odwrotnie, dopasowując produkty do opakowania danego typu.

Adaptive Scenario Management

Możliwość definiowania lub korzystania z gotowych scenariuszy dla różnych sytuacji, które określają, jak system ma się zachować w danej sytuacji pozwalających na zmianę procesu w trakcie pracy magazynu w sytuacjach nietypowych.

Warehouse Advanced Planning

Pozwala na planowanie procesów logistycznych w magazynie, śledzenie realizacji zadań w czasie rzeczywistym oraz bieżące reagowanie na potencjalne odstępstwa od założonego harmonogramu wysyłek.

Material Flow Control

Automatyka magazynowa pochodząca od różnych dostawców integrowana jest z systemem WMS za pomocą modułu MFC.

Event Management

W przypadku, gdy zajdzie określone zdarzenie, system poprzez moduł Event Management może wysłać e-maila do zdefiniowanej grupy odbiorców, wysłać meldunki do systemu jak również zainicjować alarmy.

Slot Management

System pozwala na planowanie harmonogramu rozładunku i załadunku, rezerwację okien czasowych, samochodów oraz prezentację graficzną w tabeli oraz na diagramie Gantta.

Multisite

System umożliwia zarządzania wieloma magazynami za pośrednictwem wspólnej instalacji. Każdy magazyn może być traktowany jako osobna jednostka – site, co zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Instalacja

Rygorystyczne procedury PSI, kilka poziomów testów, opracowane scenariusze testowe oraz wsparcie techniczne zapewniają sprawność i bezpieczeństwo wdrożenia.

Skalowalność

Modułowa architektura i płynna integracja z istniejącym środowiskiem IT, pozwala na łatwe i efektywne przeprowadzenie rekonfiguracji i integracji z istniejącymi systemami np. od różnych dostawców automatyki magazynowej z technologiami RFID oraz Voice

  Aktualizacje

  Systematyczne aktualizacje oprogramowania i uzupełnianie go o nowe funkcjonalności zapewnia długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji.

    

   Standardowe oprogramowanie jest wzbogacone o funkcjonalności i algorytmy dostosowane do danej branży, rodzaju działalności i typu magazynu.

   Logistyka kontraktowa

   Logistyka kontraktowa

   • Obsługa wielu klientów w jednym magazynie
   • Rozliczanie i fakturowanie usług logistycznych
   • Szybkie dopasowanie systemu do różnych procesów logistycznych
   Logistyka kontraktowa

   Handel i e-commerce

   • Wysoka wydajność
   • Obsługa różnego rodzaju wydań towarów (w tym wydań sztukowych)
   • Sprawna obsługa zwrotów
    Logistyka produkcji

    Logistyka produkcji

    • Utrzymywanie optymalnego poziomu surowców, półproduktów, części zamiennych i wyrobów gotowych.
    • Obsługa dostaw według zasad just in time, just in sequence, kanban.
    • Możliwość integracji z systemem MES

        

        

     Zapoznaj się z najciekawszymi artykułami na naszym blogu

     Płynna logistyka produkcji z systemem WMS


     Płynna logistyka produkcji z systemem WMS

     W prężnie rozwijających się przedsiębiorstwach produkcyjnych coraz częściej stosowane rozwiązania klasy ERP okazują się niewystarczające do sprawnej realizacji zadań logistycznych w obszarze produkcji. Jakie funkcje systemu są niezbędne do zapewnienia efektywnej pracy magazynu?

     Jakie oszczędności przyniesie system WMS?


     Jakie oszczędności przyniesie system WMS?

     Analizy, raporty często wskazują na konieczność wprowadzenia oszczędności w obszarze logistyki. Czy system WMS może pomóc w osiągnięciu oszczędności w magazynie?

     WMS czy ERP? Co wybrać do zarządzania magazynem?


     WMS czy ERP? Co wybrać do zarządzania magazynem?

     Niewiele decyzji dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem ma taki wpływ na jego codzienne funkcjonowanie, sytuację finansową oraz relacje z klientem, jak wybór i wdrożenie systemu zarządzania magazynem (WMS). Który z systemów jest lepszy: ERP czy WMS?

        

     Zaufali nam:

        

        

     Masz pytania? Skontaktuj się z nami

     Porozmawiajmy

     Piotr Picyk

     Dyrektor Sprzedaży
     Produkcja, Logistyka,
     Transport Publiczny

     Wypełnij formularz kontaktowy

     Formularz