AI w przemyśle Optymalizacja i automatyzacja procesów biznesowych przy użyciu metod sztucznej inteligencji.

Zyskaj przewagę konkurencyjną dzięki AI w przemyśle.

Wyzwania związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w przemyśle

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) oferuje ogromny potencjał w zakresie wydajności i produktywności, na przykład w planowaniu i wizualizacji procesów roboczych lub obsługi systemów. Ponieważ zapewnia to decydującą przewagę konkurencyjną, presja na przedsiębiorstwa, aby podjęły działania, stale rośnie. Jednocześnie powszechne stosowanie aplikacji AI w przemyśle nie jest jeszcze rzeczywistością. Wynika to z faktu, że właściciele procesów nie są w pełni skłonni do zaufania prognozom lub automatycznym decyzjom tzw. czarnej skrzynki AI i niechętnie integrują odpowiednie aplikacje.

Ponieważ samodzielne budowanie wiedzy w zakresie sztucznej inteligencji zajmuje dużo czasu i nie jest wykonalne dla wielu firm, potrzebne są rozwiązania AI, które są zrozumiałe, wyjaśnialne i intuicyjne w użyciu nawet bez specjalistycznej wiedzy, a tym samym uwzględniają poziom wiedzy różnych grup użytkowników.

  • Połączenie metod

    Tylko w połączeniu z konwencjonalnymi metodami optymalizacji sztuczna inteligencja w pełni wykorzystuje swoje zalety.

     

  • Odporność danych

    Procesy biznesowe muszą przebiegać niezawodnie nawet przy niekompletnych danych. W tym miejscu do gry wkracza sztuczna inteligencja, zapewniając najlepsze wsparcie decyzyjne nawet w trudnych warunkach.

     

  • Integracja procesów

    Sztuczna inteligencja nie jest samodzielną aplikacją. Musi być bezpiecznie zintegrowana z istniejącymi procesami i współpracować z innymi usługami za pośrednictwem interfejsów i protokołów.

     

Podczas targów Hannover Messe grupa PSI zaprezentowała pod hasłem „Industrial Software Powered by AI” oprogramowanie obejmujące rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle

Firmy wykorzystują sztuczną inteligencję w przemyśle, aby uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną. Dzięki połączeniu różnych metod sztucznej inteligencji mogą:

  • nieustannie oszczędzać czas i koszty,
  • optymalizować i automatyzować rutynowe procesy,
  • zwiększać produktywność i wydajność,
  • wspierać zrównoważony rozwój,
  • podejmować szybsze i lepsze decyzje.

AI usprawnia działalność naszych klientów

20 %

Wzrost wydajności

10 %

Oszczędność kosztów

15 %

Redukcja emisji

Referencje

Przemysłowe rozwiązania AI są z powodzeniem stosowane przez wielu klientów PSI we wszystkich branżach.

PSIwms AI wdrożono w centrach logistycznych LPP Logistics

Rozwiązania dla branży

Produkt PSIqualicision AI

Dzięki oprogramowaniu wspomagającemu podejmowanie decyzji i optymalizację można efektywnie planować procesy biznesowe i kontrolować je poprzez jakościową ocenę np. kluczowych wskaźników efektywności (KPI) dotyczących rentowności i zrównoważonego rozwoju.

Produkt PSIdeepqualicision AI

PSIdeepqualicision AI skutecznie uczy się, jak ustawiać parametry algorytmów decyzyjnych i optymalizacyjnych (DOA), dzięki czemu niemal każda procedura DOA pracująca na danych procesów biznesowych może się automatycznie dostosowywać.

Produkt PSIasm/Qualicision

Inteligentne oprogramowanie do planowania i monitorowania PSIasm/Qualicision łączy planowanie i kontrolę w czasie rzeczywistym z optymalizacją produkcji opartą na KPI przy użyciu algorytmów planowania i sekwencjonowania Qualicision AI.

Produkt PSIqualicision/ODS

Dzięki PSIqualicision/ODS dane mogą być łatwo wizualizowane i udostępniane. Pozwala to na ich klasyfikację, osadzenie w kontekście istotnym z punktu widzenia użytkownika i przekształcenie surowych informacji w wartościowe spostrzeżenia – aż po tworzenie nowych wartości biznesowych i usług.

Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem

Kontakt Potrzebujesz więcej informacji?