Obrót gazem

PSI oferuje funkcjonalność umożliwiającą handel i dystrybucję energii oraz zarządzanie portfelem. System wspiera cały proces sprzedaży: od planowania strategicznego przez zebranie zapotrzebowania, zakup oraz dystrybucję energii po kontrolę i rozliczenie.

PSImarket jest przygotowany do obsługi różnego rodzaju klientów, nośników energii (energia elektryczna, gaz), walut i języków. System przeznaczony jest zarówno dla firm kupujących energię na potrzeby klientów, z którymi związane są umową, jak i dla graczy czysto finansowych, kupujących energię w celu odsprzedaży z zyskiem.

System ma modułową i hierarchiczną strukturę. W pełnej wersji dysponuje wszelkimi niezbędnymi funkcjami, których celem jest wspieranie powiązanych procesów od planowania po rozliczenia. Dzięki temu można uzyskać najróżniejsze pola zastosowań oraz stopnie skalowalności.

 

Grupy funkcyjne podstawowych modułów PSImarket - obrót gazem:

  • funkcje planowania
  • funkcje obrotu
  • funkcje dystrybucji

 

Dzięki modułowi PSIintegration możliwa jest niezawodna integracja systemu PSImarket z zewnętrznymi rozwiązaniami działającymi w organizacji klienta np. systemem nadrzędnym lub systemami bilingowymi.

"Dzięki naszym nowym rozwiązaniom systemowym dostarczonym przez PSI możemy w kompleksowy i wydajny sposób zarządzać profilami zaopatrzeniowymi. Od momentu wdrożenia systemu jesteśmy w stanie odwzorować wszelkie procesy związane z zaopatrzeniem energetycznym w  sposób przejrzysty i umożliwiający kontrolę".

Dieter Seitz
Kierownik wydziału,
N-ERGIE AG

więcej referencji »