PSIwms zoptymalizuje procesy magazynowe i logistyczne w Deichmann

PSIwms zoptymalizuje procesy magazynowe i logistyczne Deichmann

Źródło: Deichmann

Lider sprzedaży detalicznej obuwia na europejskim rynku Deichmann SE, zlecił firmie PSI Logistics GmbH wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms.

DEICHMANN SE z siedzibą w Essen w Niemczech została założona w 1913 roku i jest w 100% firmą rodzinną. Zatrudnienie w Niemczech sięga około 16 400 osób w 1 400 sklepach, a także w administracji i kilku centrach dystrybucyjnych. Łącznie firma posiada 4 600 sklepów w 31 krajach. Nowy system WMS ma w przyszłości zapewnić przedsiębiorstwu optymalizację procesów magazynowych i logistycznych oraz poprawić ich przejrzystość i wydajność. 

Sprzedawca obuwia DEICHMANN zdecydował się na system zarządzania magazynem PSIwms między innymi ze względu na kompleksowy zakres funkcji, który system posiada już w standardzie, a który pokrywa większość istotnych obszarów w zakresie zarządzania magazynem. Dodatkowo, funkcjonalność PSI Click Design pozwala na łatwą konfigurację interfejsów i indywidualne dostosowanie ich do potrzeb użytkownika systemu.

Przy wyborze systemu decydujące znaczenie miały też doświadczenie w branży oraz referencje PSI w projektach o porównywalnej wielkości, także u producentów automatyki magazynowej.  Równie istotny w procesie wyboru rozwiązania był zwinny rozwój projektu, gdyż umożliwi on prognozowanie harmonogramów i budżetów dla wszystkich partnerów.

Duży nacisk podczas strategicznej współpracy położony jest na ciągłą wymianę informacji. W tym celu stworzono platformę do transferu wiedzy i współpracy, w której można wymieniać doświadczenia i wspólnie pracować nad procesami.

Projekt zostanie uruchomiony w firmie Dosenbach-Ochsner AG w Szwajcarii, która jest częścią Grupy DEICHMANN. Kolejne centra dystrybucyjne marek DEICHMANN i Snipes, również wchodzących w skład Grupy DEICHMANN, zostaną otwarte do 2026 roku.

To już kolejna znacząca umowa na wdrożenie systemu PSIwms w tym roku. PSI Polska podpisała w 2023 r. umowę na wdrożenie PSIwms w Grupie InterCars, Sportisimo i Edu-Książka.

PSIwms obsługuje już procesy logistyczne w magazynach LPP, CCC, Empik, Fiege, Hisert.