PSIwms w nowym Centrum Dystrybucyjnym LPP

Wdrożenie PSIwms w Centrum Dystrybucyjnym LPP

Źródło: LPP S.A.

Spółka PSI Polska wdrożyła system zarządzania magazynem PSIwms wraz z modułem Warehouse Advanced Planning w nowym magazynie LPP Logistics w Brześciu Kujawskim. To kolejny obiekt polskiego lidera odzieżowego wyposażony w system PSIwms. Oprogramowanie PSI wspiera LPP Logistics, spółkę z grupy LPP w zarządzaniu przepływem towarów, automatyką magazynową i pracą ludzi.


Nowy magazyn LPP Logistics ma powierzchnię 75 tys. m² i jest zlokalizowany w centralnej Polsce, w Brześciu Kujawskim. Zapewnia dystrybucję do 8 milionów sztuk odzieży i akcesoriów tygodniowo. Centrum wyposażono w dwa sortery z unikatową konstrukcją zrzutów, umożliwiające obsługę nawet do 1000 sklepów jednocześnie. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano system regałowy o pojemności przechowywania 40 mln sztuk odzieży, co odpowiada 67 tys. palet towaru. Magazyn zarządzany jest przez system PSIwms.

Oprogramowanie odpowiada za procesy przepływu towarów, urządzenia automatyki magazynowej i pracę ludzi. Wdrożenie systemu PSIwms z modułem Warehouse Advanced Planning umożliwia wydajne zarządzanie całością realizowanych procesów, w tym magazynowaniem towaru, kontrolą jakości, paletyzacją, buforowaniem, różnymi rodzajami kompletacji towaru, a także procesami pakowania i wysyłki. PSIwms obsługuje także przy-jęcia dostaw bezpośrednio od producentów, kontrahentów, Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim oraz obiektów typu fulfillment center obsługujących rynek e-commerce.

Zastosowana w magazynie automatyka gwarantuje szybszą kompletację zamówień, co już w pierwszych dwóch miesiącach działania umożliwiło wydanie z magazynu ponad 300 tys. kartonów z kolekcjami marek LPP. Tak imponujące wyniki wydajnościowe są osiągalne między innymi dzięki integracji PSIwms z nowoczesnymi systemami sterującymi automatyką magazynową oraz sprawnemu rozruchowi całego obiektu.

PSIwms obsługuje obecnie procesy logistyczne w Centrum Dystrybucyjnym LPP Logistics w Pruszczu Gdańskim, oraz fulfillment centers odpowiedzialnych za szybką realizację zamówień dla sklepów internetowych marek grupy LPP, zlokalizowanych w Polsce, Rumunii i na Słowacji. Współpraca LPP i PSI Polska sięga roku 2007 i stale się rozwija, a kolejne wdrożenia systemu PSIwms wspierają dynamiczną ekspansję sieci LPP zarządzanej przez operatora LPP Logistics.