Empik wybiera system PSIwms w celu dalszego doskonalenia procesów logistycznych

PSI Polska podpisała umowę na wdrożenie systemu PSIwms (warehouse management system) z firmą Empik - największą w Polsce siecią dystrybucji produktów kultury i rozrywki.

Empik wybiera PSIwms

Fot. Empik

Empik od lat konsekwentnie realizuje strategię rozwoju między innymi poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych na styku świata offline, online i mobile. Jakość obsługi klienta i sprawna logistyka są dla firmy kluczowymi obszarami w budowaniu i realizowaniu strategii rozwoju.

- Dynamiczny wzrost sprzedaży i wprowadzanie rozwiązań omnichannelowych skłoniły nas do poszukiwania narzędzia wspierającego zarządzanie procesami logistycznymi -  podkreśla  Wiesław Majewski, Członek Zarządu Empiku odpowiedzialny za logistykę. - To optymalne rozwiązanie dla tak dużej organizacji z dalszymi dobrymi perspektywami wzrostu biznesu - dodaje Wiesław Majewski.

W wyniku analizy ofert i rozmów z dostawcami rozwiązań klasy WMS, Empik zdecydował się na wdrożenie systemu zarządzania magazynem firmy PSI. System PSIwms będzie wspierać dynamiczny rozwój sprzedaży detalicznej w salonach oraz w kanale online Empiku.

- Nasi klienci decydując się na system informatyczny do zarządzania magazynem oczekują nie tylko innowacyjnego oprogramowania, ale także solidnego wdrożenia i wsparcia w budowaniu przewagi konkurencyjnej w formie partnera strategicznego. Zaawansowane algorytmy matematyki wyższej systemu PSIwms pozwalają optymalizować złożone procesy logistyczne, a doświadczenie firmy PSI jest gwarancją udanego wdrożenia. Bardzo się cieszymy, że system PSIwms będzie wspierał rozwój logistyki firmy Empik - mówi Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży PSI Polska.

System będzie obsługiwał procesy pochodzące z trzech kanałów sprzedażowych: e-commerce, retail oraz B2B. PSIwms zoptymalizuje procesy logistyczne Empiku, przyczyniając się do zwiększenia wydajności, skrócenia czasu realizacji zleceń oraz usprawnienia planowania zasobów, a w efekcie do zwiększenia efektywności łańcucha dostaw.

Umowę podpisano w grudniu 2017 roku, a czas realizacji projektu zaplanowany jest na dwa lata.
Więcej informacji na temat rozwiązań PSI dla logistyki można znaleźć na stronie: www.psi.pl/pl/nasza-oferta/logistyka/zarzadzanie-magazynem-wms/