PSIwms AI na LogiMAT 2024

Warehouse Intelligence na LogiMAT 2024

Sztuczna inteligencja i automatyczne testowanie dla magazynów przyszłości

W dniach 19-21 lutego 2024 r. na targach LogiMAT w Stuttgarcie (hala targowa nr 8, stoisko nr D41) PSI Logistics GmbH przedstawi nowe rozwiązania w systemie zarządzania magazynem PSIwms. Po raz pierwszy szerszej publiczności zostanie zaprezentowana platforma AI, PSIwms AI, która w pilotażowym wdrożeniu w magazynie firmy LPP pomogła usprawnić efektywność procesu kompletacji o ponad 20 procent. Podczas targów przedstawiona zostanie także zautomatyzowana, w pełni konfigurowalna procedura testowa dla PSIwms, która nie wymaga wiedzy programistycznej.    

PSIwms AI to platforma oparta na sztucznej inteligencji, która analizuje i optymalizuje procesy logistyczne wspierane przez WMS. Poprzez cyfrowego bliźniaka analizuje różne scenariusze operacji magazynowych i dostarcza rekomendacje do ich usprawnienia. A to wszystko przy pomocy rozwiązań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego zintegrowanych z PSIwms. Dzięki temu zmiany w fizycznym magazynie są automatycznie przenoszone do cyfrowego bliźniaka i na bieżąco uwzględniane w analizach.

W pilotażowym projekcie w magazynie e-commerce LPP, efektywność procesu kompletacji została już zwiększona o ponad 20 procent dzięki wsparciu AI.

Digital twin spięty z kopią produkcyjnego WMS stanowi w pewnym sensie piaskownicę, w której analitycy i konsultanci mogą, bez obaw o negatywny wpływ na rzeczywisty magazyn, testować różne warianty procesów logistycznych. Integracja PSIwms AI z PSIwms jest unikalnym rozwiązaniem, bo zapewnia nam symulacje na aktualnych danych magazynowych - mówi Jerzy Danisz, Product Owner PSIwms.

Oprócz prezentacji na stoisku zaplanowano także wykład pt. "PSIwms AI - jak narzędzie wspierane przez AI optymalizuje procesy w firmie modowej LPP", który odbędzie się w środę, 20 marca o godzinie 16:30 w Forum Południowym w hali 8.

Automatyczne testowanie bez wiedzy programistycznej

PSIwms AI opiera się na zintegrowanej już w PSIwms funkcji automatycznego testowania. Dzięki temu wszystkie istotne procesy funkcjonują w sposób ciągły i z niezmienną jakością po wprowadzeniu zmian w magazynie lub oprogramowaniu. W oparciu o testową bazę danych program regularnie automatycznie symuluje wszystkie zdefiniowane przypadki testowe i identyfikuje potrzeby działania. Na przykład w PSIwms setki dostaw o różnych parametrach kontrolnych mogą być wirtualnie odbierane, przekazywane, kompletowane i wysyłane w ciągu kilku minut - bez ręcznej interwencji użytkownika i bez żadnego wpływu na fizyczny magazyn. Christian Welter, Pre Sales w PSI Logistics, podkreśla łatwość użycia:

Każdy użytkownik, który konfiguruje procesy w PSIwms, może pisać testy do sprawdzania funkcji tych procesów. Nasza procedura testowania jest w pełni konfigurowalna i wymaga niewielkiej wiedzy programistycznej.

Oprogramowanie do planowania tras, łańcuchów dostaw i produkcji

Goście odwiedzający stoisko PSI Logistics będą mogli również zapoznać się oprogramowaniem PSIglobal, inteligentnym projektowaniem sieci łańcucha dostaw. Wspiera ono firmy w optymalizacji ich strategii zaopatrzenia poprzez oceny dostawców na podstawie centralnych kryteriów. Dotyczy to na przykład aspektów zrównoważonego rozwoju, takich jak określanie śladu węglowego w sieci i pokonywanie wyzwań związanych z prawem łańcucha dostaw.

Zaprezentowane zostanie także oprogramowanie PSItmsdo efektywnego planowania, kontrolowania i precyzyjnego fakturowania usług transportowych. System dostarcza wszystkie dane wymagane do efektywnego funkcjonowania w codziennej działalności. Te dane i logistyczna inteligencja w planowaniu zapewniają finansowy sukces zintegrowanych rozwiązań logistycznych.

Ponadto przedstawiona zostanie nowa wersja systemu ERP PSIpenta/ERP 10, która oferuje liczne nowe funkcje dla efektywnych i usprawnionych procesów produkcyjnych.

Targi LogiMAT to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie logistyki. W tym roku specjaliści logistyki poznają najnowsze rozwiązania optymalizacji procesów logistycznych oferowane przez liderów branży.

Więcej informacji: www.psi.pl/pl/logimat-2024/