Konkurs dla praktyków branży energetycznej! Do wygrania szkolenie

Konkurs dla praktyków branży energetycznej! Do wygrania szkolenie

ZIAD Bielsko-Biała S.A. i PSI Polska ogłaszają konkurs dla praktyków branży energetycznej: dyspozytorów, dyżurnych ruchu oraz osób obsługujących stacje elektroenergetyczne. To okazja dla specjalistów energetyki do sprawdzenia swojej wiedzy. Nagrodą główną są warsztaty praktyczne oraz wypoczynek w bielskim ośrodku.

Przez dziewiętnaście dni sierpnia trwa pierwszy etap konkursu przygotowanego przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego ZIAD Bielsko-Biała S.A. oraz PSI Polska. Dla specjalistów z branży energetycznej, do których jest kierowany, to możliwość wykazania się wiedzą w obszarze zarządzania siecią elektroenergetyczną.

Udział w konkursie jest otwarty, a nagrodą główną jest szkolenie przeprowadzane przez doświadczonych instruktorów. W trakcie zajęć prowadzonych w formie praktycznych ćwiczeń i case study, laureaci poznają między innymi: technologię wykonywania czynności łączeniowych, czynności obejmujących koordynację prac na urządzeniach energetycznych, sposoby oraz metody lokalizacji zwarć doziemnych w rozległej sieci, analizę rzeczywistych awarii występujących w sieciach energetycznych, możliwe scenariusze rozwiązań sytuacji awaryjnych a także praktyczne wykorzystanie systemu SCADA.

Podczas spotkania wykorzystany zostanie również Symulator Treningowy PSI — zaawansowane narzędzie do doskonalenia umiejętności dyspozytorów i osób aspirujących do tych stanowisk, na którym odbywają się warsztaty w bielskim ośrodku. Platforma szkoleniowa PSI używana podczas szkoleń w ZIAD otrzymała nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich na targach Energetab w 2022 roku.

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego ZIAD, jako istotny ośrodek szkoleniowy dla branży energetycznej w Polsce, wspiera pracowników sektora w zdobywaniu niezbędnych uprawnień zgodnie z przepisami prawa.

Konkurs rozpoczął się 8 sierpnia a jego pierwszy etap trwa do 27 sierpnia 2023. Wszystkie niezbędne informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.psi.pl/pl/konkurs.