Kolejny rollout systemu PSIwms do największego z Fulfillment Center LPP Logistics k. Rzeszowa

Kolejny rollout systemu PSIwms do największego z Fulfillment Center LPP Logistics k/ Rzeszowa

LPP Logistics_FC Podkarpacie 3, Źródło: LPP S.A.

Spółka PSI Polska wdrożyła system zarządzania magazynem PSIwms w nowym magazynie LPP Logistics w Jasionce k. Rzeszowa. To kolejny obiekt polskiego lidera odzieżowego wyposażony w system PSIwms. Oprogramowanie PSI wspiera LPP Logistics, spółkę z grupy LPP w zarządzaniu przepływem towarów, automatyką magazynową i pracą ludzi.

Nowy magazyn LPP Logistics ma powierzchnię 69 tys m2 i może składować ponad 7 000 000 sztuk ubrań. W obiekcie zainstalowano systemy automatyki magazynowej, w tym m.in. sorter wysyłkowy typu cross-belt, systemy wizyjne i automatyczne linie taśmociągów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom magazyn będzie w stanie obsłużyć do 100 000 zamówień dziennie dla klientów z Polski oraz Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Ukrainy i krajów bałtyckich. Fulfillment Center w Jasionce zwiększy wydajność logistyczną spółki, wspierając dystrybucję przesyłek e-commerce krajowych i zagranicznych.

Rozruch systemu PSIwms w nowym FC k/Rzeszowa odbył się całkowicie zdalnie. Dzięki wypracowanej sprawnej komunikacji zespół PSI Polska wspierał LPP z biura w Poznaniu i w ciągu zaledwie 3 tygodni udało się skonfigurować oraz uruchomić wszystkie procesy magazynowe od przyjęcia przez kompletacje pakowanie aż po wydanie.

PSIwms obsługuje obecnie procesy logistyczne w Centrum Dystrybucyjnym LPP Logistics w Pruszczu Gdańskim, Brześciu Kujawskim oraz FC w Pruszczu Gdańskim, FC na Słowacji FC w Rumunii. Współpraca LPP i PSI rozwija się już od ponad 15 lat. Kolejne wdrożenia systemu PSIwms wspierają dynamiczną ekspansję sieci LPP zarządzanej przez operatora LPP Logistics.