Sportisimo stawia na sprawne zarządzanie magazynem z PSIwms

Centrum dystrybucyjne Sportisimo, Ostrawa, Czechy

Centrum dystrybucyjne Sportisimo, Ostrawa, Czechy

Wiodący dystrybutor odzieży i sprzętu sportowego Sportisimo, wdraża system Warehouse Management System PSIwms i Material Flow Control PSImfc. Sportisimo postawiło na zwinne metodyki wdrożeniowe i złożyło zamówienie bezpośrednio przez PSI App Store.

System PSIwms, który wdrażany jest w centrum dystrybucyjnym Sportisimo zlokalizowanym w Ostrawie w Czechach, zawiera rozbudowany zestaw funkcji do obsługi kluczowych procesów magazynowych. Wstępnie skonfigurowana wersja Omnichannel umożliwia sprawne wdrożenie i elastyczne dostosowanie oraz uwzględnia specyfikę zarówno rynku e-commerce, jak i stacjonarnej sprzedaży detalicznej. Uruchomienie pierwszego, pilotażowego etapu było zaplanowane na styczeń 2023 r. i zostało wykonane w terminie.

PSI Polska jest także odpowiedzialna za wdrożenie systemu klasy Material Flow Control do zarządzania automatycznym magazynem małych części typu Miniload, o pojemności ponad 300 000 kartonów, oraz ponad 6 000 metrów systemów przenośnikowych. Projekt obejmuje również wykonanie zaawansowanego modułu tworzenia fal zleceń, niezbędnego do zharmonizowanej automatyzacji procesu kompletacji.

Dzięki rozwiązaniu PSI mamy możliwość optymalizacji naszego zautomatyzowanego magazynu i zaspokojenia naszych potrzeb biznesowych", wyjaśnia Paweł Waler, Dyrektor Łańcucha Dostaw w Sportisimo. Dodaje: "PSI przekonało nas czasem wdrożenia i skokowym wzrostem wydajności we wszystkich procesach logistycznych. Ponadto zwinna metoda wdrożenia zapewnia rozłożenie kosztów w czasie, a także elastyczny rozwój oprogramowania.

Aliaksei Siparau, doradca zarządu i były CFO/COO w Sportisimo uzupełnia:

Od samego początku projektu PSI było w stanie dostarczyć działające prototypy, które mogliśmy wykorzystać do testów, aby znacznie przyspieszyć wdrożenie produkcyjne. Wszystko zostało zrealizowane bardzo sprawnie, łącznie z interfejsami do automatyki. W pierwszym kwartale 2023 roku PSI dostarczyło już rozwiązanie do obsługi miniload i Pick Tower. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników.

Sportisimo to europejska, międzynarodowa sieć handlowa, która jest jednym z czołowych dystrybutorów odzieży i sprzętu sportowego najpopularniejszych światowych marek sportowych. Oprócz sprzedaży online w 25 krajach, Sportisimo posiada blisko 200 salonów stacjonarnych w Czechach, na Słowacji i w Rumunii.

Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży PSI Polska skomentował:

Sportisimo postawiło przed nami jasny cel: automatyzację i skrócenie procesów zachodzących w magazynie. Zaproponowane przez nas rozwiązania były zgodne z oczekiwaniami Zarządu. Cieszymy się z możliwości realizacji tego ciekawego projektu i dziękujemy Sportisimo za zaufanie.

PSI Polska, zatrudniająca ponad 400 pracowników w Polsce, już teraz zalicza do swoich klientów renomowane sieci handlowe, takie jak LPP, CCC i Empik. W magazynie Empik i Asmet spółka zrealizowała już projekty związane z wymianą systemu WMS.

Warto dodać, że firma Sportisimo złożyła zamówienie na system w sklepie internetowym PSI App Store, dostępnym na platformie PSIweb. Zarejestrowane firmy mogą tam samodzielnie zapoznać się z ofertą PSI, dokonać zakupu systemu lub aktualizacji licencji. Dla części produktów możliwa będzie wkrótce automatyczna instalacja oprogramowania w chmurze.