Nowa siedziba oddziału PSI Polska w Szczecinie

Nowa siedziba oddziału PSI Polska w Szczecinie

Biuro PSI Polska w Szczecinie

Przestronne, nowoczesne, z widokiem na Odrę i Wyspę Grodzką – tak w kilku słowach można opisać przestrzenie biurowe szczecińskiego oddziału PSI Polska. W poniedziałek, 26 września odbyło się oficjalne otwarcie siedziby spółki w nowej lokalizacji, w której już niebawem mają szansę zasiąść kolejni pracownicy. Firma planuje zatrudnić w Szczecinie ok. 100 programistów.


PSI funkcjonuje na polskim rynku od 18 lat i zatrudnia w swoich oddziałach w Poznaniu, Szczecinie i Gliwicach łącznie ponad 400 osób. W związku z ambitnymi celami biznesowymi planuje stworzyć w najbliższym czasie ok. 100 nowych miejsc pracy. Lokalizacją, w której to zatrudnienie zwiększy się znacząco, jest szczeciński oddział PSI.

 

- Poszukujemy w Szczecinie specjalistów z branży IT, przede wszystkim programistów Java, C#, C++. Zatrudniamy osoby z doświadczeniem, ale mamy w swojej ofercie również atrakcyjne programy stażowe, po których ukończeniu, możliwa jest dalsza współpraca. Specjaliści, którzy zdecydują się do nas dołączyć, będą uczestniczyć w międzynarodowych projektach, obsługiwać liderów swoich branż na polskim rynku, a także współtworzyć platformę technologiczną, na której bazują produkty berlińskiej spółki. To nasza przewaga konkurencyjna, ponieważ nie realizujemy prac outsourcingowych opierających się na rozwoju obcych produktów, ale tworzymy własne – powiedział Arkadiusz Niemira, Prezes PSI Polska.

Szczeciński oddział firmy mieści się przy ul. Storrady-Świętosławy 1A. W nowo otwartych nowoczesnych przestrzeniach pracuje obecnie 20 osób. Zespół ten jednak będzie się sukcesywnie powiększał. Więcej informacji na temat trwających aktualnie procesów rekrutacyjnych znajduje się w zakładce „Kariera” na stronie psi.pl.

 

PSI Polska jest częścią PSI Software AG, niemieckiego koncernu, w którym pracuje obecnie ponad 2 tys. osób. Spółka zajmuje się wytwarzaniem oraz dostarczaniem zaawansowanych systemów informatycznych dla przedsiębiorstw z branży energetycznej, produkcyjnej i logistycznej oraz transportu publicznego. Współpracuje w Polsce z takimi podmiotami jak LPP, CCC, Empik, Cisowianka, Volkswagen, InterCars, MPK Poznań, ORLEN, ENEA, PERN czy PGE Dystrybucja.