• PSIwms zarządza Centrum Dystrybucyjnym LPP - PSI Polska

    LPP

  • Firma CCC korzysta z PSIwms - PSI Polska

    CCC

  • Empik rozwija logistykę z PSIwms

    Empik

 

Klienci Grupy PSI: zarządzanie magazynem

System PSIwms wykorzystywany jest przez największe polskie firmy oraz Klientów na całym świecie

LPP S.A.

Firma LPP, właściciel marek odzieżowych takich jak RESERVED, Cropp, House, MOHITO czy SiNSAY jest  największą w Europie Środkowo-Wschodniej firmą produkującą odzież. Zaopatrzenie sieci przeszło 1 800 salonów zlokalizowanych w ponad 20 krajach byłoby niemożliwe bez wprowadzenia sprawnych procesów logistycznych w zakresie magazynowania, sortowania i dystrybucji wyrobów. Centrum Dystrybucyjne LPP w Pruszczu Gdańskim zajmuje powierzchnię około 91,4 tys. m. kw., wykorzystuje kilka kilometrów przenośników automatycznych, trzy sortery, kilka maszyn do automatycznej obsługi kartonów, skanery i wagi automatyczne w dużej ilości. Istotą działania systemu PSIwms w Centrum Dystrybucyjnym LPP, jest sterowanie przepływami towarów oraz automatyzacja prac magazynu poprzez integrację z urządzeniami automatycznymi.

CCC S.A.

Grupa CCC posiada sieć ponad  900 salonów, o powierzchni przekraczającej 0,5 mln m² i jest obecna w 18 krajach: w Europie i poza nią. Poprzez swoją spółkę zależną eObuwie.pl S.A., jest również liderem e-commerce na rynku obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. CCC zatrudnia ponad 12 000 pracowników i sprzedaje rocznie ponad 40 milionów par butów. System PSIwms zapewnia automatyzację procesów logistycznych w obszarze przyjęcia, kompletacji i wydania z magazynu oraz śledzenia transportu, usprawnia dostosowanie obsługi procesów magazynowych do zmian biznesowych, a także zwiększa ich wydajność i przejrzystość.

Empik

Empik to największa w Polsce sieć dystrybucji produktów kultury i rozrywki (m.in. książek, muzyki, filmów, gier planszowych, artykułów kreatywnych, itd.) System PSIwms jest odpowiedzialny za obsługę procesów pochodzących z trzech kanałów sprzedażowych: e-commerce (dostarczający towary do klientów indywidualnych), retail (zaopatrujący sklepy) oraz B2B (odpowiedzialny za współpracę z partnerami). Dzięki wszechstronnym funkcjonalnościom jeden system PSIwms zastępuje obecnie 3 działające systemy WMS dla każdego kanału sprzedaży. Zastosowanie nowoczesnej automatyki magazynowej (sorter, shuttle) zarządzanej przez zaawansowany system PSIwms pozwala na znaczne zwiększenie liczby przetwarzanych zleceń bez konieczności inwestycji w powierzchnię magazynową czy zatrudnianie nowych pracowników.

Alfred Kärcher GmbH

Centrum logistyczne Alfred Kärcher GmbH zostało w ostatnich latach mocno rozbudowane – o dodatkowe 20 tys. m² powierzchni i 23 tys. miejsc paletowych. Magazyn pracuje pod kontrolą systemu PSIwms, który obsługuje do 15 tys. produktów dziennie. Automatyczny magazyn małych elementów mieści łącznie 85,3 tys. pojemników. Automatyczny magazyn paletowy ma osiem korytarzy roboczych. Centrum logistyczne Alfred Kärcher obsługuje po rozbudowie do 1,5 tys. pozycji zleceń na godzinę, dwa razy więcej niż dotychczas. System PSIwms zarządza przyjęciami towarów, wysyłkami, obsługą przesyłek lotniczych czy kolejowych, a także magazynem towarów niebezpiecznych.

Fiege

Grupa FIEGE (FIEGE Logistik Stiftung & Co. KG) jest jednym z największych dostawców zintegrowanych usług logistycznych w Europie. FIEGE skupia swoją działalność na branżach: modowej, ochrony zdrowia, przemysłu, dóbr konsumpcyjnych, oponiarskiej, mediowej oraz wielokanałowej sprzedaży detalicznej. Firma posiada 150 oddziałów w 15 krajach w Europie, Indiach i Chinach. Skutecze procesy logistyczne w trzech lokalizacjach są zapewniane przez system PSIwms. W Burgwedel w magazynie firmy z branży odzieżowej, zakres działania PSIwms obejmuje tworzenie partii z optymalizacją trasy, wieloetapową kompletację, a także szeroki zakres usług o wartości dodanej i kompleksowe przetwarzanie zwrotów. W Erfurcie Fiege obsługuje klientów z segmentu handlu elektronicznego, system PSIwms oprócz zarządzania magazynem, sprawuje tutaj także kontrolę nad produkcją zamówień B2C. Centrum dystrybucyjne w Worms administruje zapasami nieopodatkowanych towarów importowanych. Zróżnicowane usługi Fiege dla różnych klientów są możliwe dzięki systemowi PSIwms, który oferuje elastyczność w dostosowaniu do indywidualnych wymagań klientów.

Asmet

Firma Asmet jest producentem i dostawcą elementów złącznych i specjalnych wyrobów śrubowych do budowy maszyn i urządzeń dla budownictwa, energetyki, petrochemii, rolnictwa i motoryzacji. System PSIwms zarządza procesami manualnymi i automatycznymi w Centrum Dystrybucyjnym oraz steruje przepływem materiałów (MFC) w automatycznym magazynie pojemnikowym typu miniload. Integracja z systemem ERP oraz systemem zarządzającym komunikacją z kurierami pozwala zoptymalizować usługę kompleksowych dostaw bezpośrednio na linie montażowe w systemie Just-In-Time.

Aflofarm

Aflofarm to jedna z największych firm farmaceutycznych na rynku polskim w segmencie OTC. Produkty Aflofarmu są dostępne w 30 krajach na całym świecie. Nowoczesny magazyn centralny wysokiego składowania z pojemnością około 20 000 palet jest wyposażony w rozwiązania automatyki magazynowej firmy SSI Schäfer. System PSI steruje transportem automatyki magazynowej, obsługuje procesy zamagazynowania, kompletacji, wydania oraz zapewnia realizację fal zleceń połączonych z optymalizacją wewnątrz alejek w magazynie automatycznym. Ponadto cały projekt podlega walidacji wymaganej w branży farmaceutycznej, zwanej GAMP5, stosującej model „V”, polegający na kwalifikacji każdej z faz projektowania systemu.

Inter Europol

Inter Europol to rodzinna firma z polskim kapitałem, będąca liderem w produkcji w pieczywa w Polsce. Bogata oferta firmy obejmuje produkty zarówno świeże, jak i mrożone, które każdego dnia trafiają do konsumentów na terenie UE oraz wielu krajów na innych kontynentach. Inter Europol posiada w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania o pojemności około 20 000 palet. Bezpośrednie połączenie magazynu z linią produkcyjną umożliwia odbieranie  załadowanych palet 24/7 (około 100 palet na godzinę). Wszystko to możliwe jest dzięki wdrożonemu przez PSI systemowi zarządzania przepływem materiałów (Material Flow Control, PSImfc), który obok sterowania automatyką realizuje również wybrane funkcje systemu WMS. Zakres działania systemu obejmuje ciągły nadzór nad relokacją palet, m.in. w zakresie domrażania czy kontroli sekwencji załadunku. Dodatkowo, połączenie funkcjonalności systemu zarządzania przepływem materiałów, systemu ERP oraz automatyki magazynowej SSI SCHÄFER umożliwiło uruchomienie zautomatyzowanego i efektywnego procesu magazynowania oraz wydawania palet 24/7.

Nałęczów Zdrój S.A.

Nałęczów Zdrój S.A. z siedzibą w Nałęczowie to jeden z największych polskich producentów wody mineralnej pod marką Cisowianka. Zakład, w którym rozlewa się Cisowiankę, jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Rozlewni towarzyszy zaplecze logistyczne, w tym magazyn wysokiego składowania. Sercem magazynu jest układ regałów przepływowych wykorzystywanych do przechowywania wyrobów gotowych na paletach. System PSIwms steruje pracą magazynu, odpowiada za przyjęcie towaru na podstawie informacji pozyskanych z systemu produkcyjnego. Z uwagi na wysoki poziom rotacji zapasów oraz dużą liczbę wydań, najważniejszym obszarem działania jest strefa wydań. System PSIwms obok wydań pełnopaletowych obsługuje także proces formowania palet typu mix, w ramach prowadzonych zadań kompletacyjnych oraz zarządza placem samochodowym, wspomagając proces wysyłek. Moduł zarządzania placem postojowym w systemie PSIwms został rozszerzony o funkcje kolejkowania samochodów, priorytetu załadunku, czasu oczekiwania czy spodziewanego czasu załadunku.

OSM Piątnica

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy jest jedną z największych i najnowocześniejszych mleczarni w Polsce. Oferta Spółdzielni obejmuje szeroki asortyment ponad 150 różnych produktów mleczarskich. Marka Piątnica zalicza się do najbardziej rozpoznawalnych przez konsumentów marek w Polsce. W pełni zautomatyzowane centrum logistyczne Piątnicy o powierzchni 1 100m2 pomieści ponad 5 000 palet w trzech korytarzach magazynu wysokiego składowania. Rozbudowana wersja systemu PSImfc wzbogacona o funkcje WMS, steruje logiką magazynu. Wdrożony system zarządzania przepływem materiałów koordynuje procesy związane z kompletacją, owijaniem palet, etykietowaniem czy kierowaniem ich do tunelu chłodniczego. Automatyzacja procesów przyczyniła się do zwiększenia wydajności oraz do lepszego wykorzystania pojemności magazynowej.

ABM Greiffenberger

ABM Greiffenberger jest częścią międzynarodowego koncernu senata Group. W swoich fabrykach rocznie produkuje ok. 300 tys. silników i napędów m.in. do techniki grzewczej, techniki magazynowej, wózków widłowych, samochodów elektrycznych i turbin wiatrowych. Zakład w Lublinie istnieje od 2013 r., miesięcznie produkuje ok. 21 000 napędów różnych typów. System PSIwms jest odpowiedzialny m.in. za harmonijnie zaopatrywanie produkcji zgodnie z planem systemu ERP oraz dbanie o wysoką efektywność procesów zamagazynowania i wymagazynowania dzięki m.in. integracji z wózkami VNA oraz automatycznymi szafami windowymi. Szczególnie istotne w tym projekcie było spełnienie wymagań produkcji małoseryjnej HighMix/LowVolume, w tym sekwencjonowanie zadań oraz dostosowywania czynności do zleconych zadań.

HSE24/DHL

PSIwms zapewnia optymalną obsługę 5 tys. paczek na godzinę w centrum dystrybucyjnym obsługiwanym przez DHL dla HSE24. Oprócz zaawansowanej automatyki (kilka układnic, przenośniki wieszakowe, sortery), system PSI wspiera i optymalizuje pracę ponad 300 pracowników na zmianie. Wśród ciekawych funkcji PSIwms jest optymalizacja realizacji zleceń – dzięki łączeniu ich w grupy o podobnych parametrach. PSIwms daje także możliwość wyboru optymalnego opakowania dla każdego zlecenia, w zależności od rodzaju asortymentu obsługiwanego przez magazyn (np. odzież, AGD, elektronika, biżuteria, czy kosmetyki).

HERMA

Wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms dla Globalnego Centrum Logistyki. HERMA z siedzibą w Stuttgarcie jest jednym z głównych dostawców produktów samoprzylepnych, systemów do etykietowania oraz artykułów papierniczych na rynek europejski. Podstawę systemu logistycznego firmy stanowi automatyczny magazyn produktów drobnych, podzielony na 11 naw z ponad 100 tys. miejsc składowania. Poza standardowymi funkcjami systemu PSIwms wdrożono także dodatkowe funkcjonalności takie jak np. narzędzia do przeprowadzania szczegółowej analizy, planowania wykorzystania zasobów w perspektywie średniookresowej, a także funkcję prowadzenia archiwum.

Airbus

System PSIwms zarządza wielofunkcyjnym centrum dystrybucyjnym Airbus, obsługiwanym przez operatora logistycznego Stute. Ma ono powierzchnię ponad 65,5 tys. m² i realizuje zamówienia z całego świata. W centrum dystrybucyjnym znajduje się m.in. magazyn małych części (50 tys. miejsc na pojemniki), a także magazyn paletowy (5 tys. miejsc paletowych). PSIwms zarządza wszystkimi operacjami magazynowymi łącznie z zaawansowaną optymalizacją transportu wewnętrznego.