Szwajcarski operator sieci EW Wald zamawia system sterowania PSIprins 8

Szwajcarski operator sieci EW Wald zamawia system sterowania PSIprins 8

Źródło: PSI Software AG

Wielofunkcyjne rozwiązanie do sterowania i monitorowania sieci energetycznej.

Szwajcarski operator sieci EW Wald AG wymienia swoje dotychczas wykorzystywane narzędzia na system sterowania siecią PSIprins 8 firmy PSI Software AG. Wielofunkcyjne oprogramowanie będzie zarządzać, monitorować i kontrolować sieć energetyczną. Dzięki temu zamówieniu EW Wald modernizuje swoje dotychczasowe portfolio usług i będzie w stanie zwiększyć bezpieczeństwo dostaw.

Kolejne rozbudowane moduły, na przykład dla przejrzystości sieci w niskim napięciu, zarządzania przełączeniami lub do inteligentnego zarządzania ładowaniem dla elektromobilności, mogą być łatwo dodane w dalszych etapach projektu.

Ze względu na niskie wymagania konserwacyjne i łatwość obsługi, PSIprins jest kompaktowym systemem, szczególnie korzystnym dla partnerów biznesowych. Dlatego może być wdrożony w przedsiębiorstwach nowych klientów w bardzo krótkim czasie. Czas trwania projektu w EW Wald szacowany jest na około jeden rok, łącznie z indywidualnym dostosowaniem do wymagań firmy. Projekt jest realizowany na miejscu przez szwajcarską firmę partnerską PSI Bouygues E&S Prozessautomation AG, która specjalizuje się w rozwoju i integracji kompleksowych rozwiązań automatyki dla infrastruktury i zakładów przemysłowych.

EW Wald AG, z siedzibą w Wald, jest regionalnym dostawcą usług energetycznych zaopatrującym klientów w głównym mieście gminy, jak również w rejonach Laupen, Riet, Töbeli- Dürnten, Oberholz i Diemberg. Ponadto EW Wald świadczy kompleksowe usługi w zakresie instalacji elektrycznych, automatyki domowej, całościowego doradztwa energetycznego oraz budowy systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła.