STRUMET wdroży system harmonogramowania i kontroli produkcji PSIasm

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET powierzył firmie PSI Polska realizację kompleksowego projektu informatyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych w swoim zakładzie produkcyjnym w Strumieniu.

STRUMET – firma produkcyjna działająca od 1995 roku, zatrudniająca ponad 500 pracowników, zajmuje się projektowaniem i produkcją metalowych pojemników wielokrotnego użycia, stosowanych w transporcie i magazynowaniu. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu STRUMET zapewnia szybką i terminową realizację zamówień dla odbiorców z przemysłu samochodowego, takich jak Volkswagen, Daimler, Jaguar Land Rover, Pirelli oraz Continental. Własne biuro konstrukcyjne, narzędziownia i prototypownia pozwalają stworzyć od podstaw projekt praktycznie każdego rodzaju pojemnika oraz spełnić najwyższe normy jakości w branży automotive.

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET od wielu lat inwestuje w urządzenia: sterowane numerycznie automaty do cięcia rur, numeryczne prasy, centra obróbcze CNC, laserowe wycinarki do rur, laserowe plotery tnące do blach, sterowane komputerowo stanowiska do gięcia rur oraz ocynkownię ogniową - jedną z największych w Polsce. Aby optymalnie wykorzystać posiadany park technologiczny oraz zorganizować pracę załogi STRUMET zdecydował się na wdrożenie systemu informatycznego PSIasm do harmonogramowania produkcji i zarządzania jej realizacją.

„Poszukując odpowiedniego systemu istotny był dla nas szeroki zakres funkcjonalny oraz doświadczenie i kompetencje zespołu wdrożeniowego. System PSIasm usprawni planowanie zleceń produkcyjnych oraz dostarczy aktualnych i wiarygodnych danych dotyczących przebiegu produkcji” – uzasadnia wybór Wojciech Szczypka Wiceprezes Zarządu Zakładu Wyrobów Metalowych STRUMET.

PSIasm to innowacyjna platforma informatyczna, łącząca funkcje zaawansowanego harmonogramowania produkcji (APS) oraz zarządzania realizacją produkcji (MES), która wspiera wszystkie kluczowe procesy w obszarach zarządzania danymi produkcyjnymi, harmonogramowania, realizacji i optymalizacji produkcji.

„Spodziewamy się osiągnąć wymierne efekty już w pierwszych miesiącach od wdrożenia systemu. Z naszego doświadczenia w realizacji projektów dla firm z branży metalowej wynika, że możliwe jest podniesienie efektywności produkcji nawet o 10% dzięki optymalnemu wykorzystaniu parku maszynowego. Raporty efektywności produkcji i pracy, raporty jakości czy dostępności zasobów są niezbędnym narzędziem pomagającym kadrze zarządzającej w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.” – dodaje Aleksander Faleńczyk, Senior Sales Manager w obszarze zarządzania produkcją PSI Polska.

Więcej informacji na temat rozwiązań PSI dla produkcji można znaleźć na stronie: www.psi.pl/pl/nasza-oferta/produkcja/