STELWELD stawia na PSImes

Do grona użytkowników systemów PSI dołączy STELWELD Sp. z o.o. Dolnośląski producent działający w branży spawalniczej już wkrótce korzystać będzie z Systemu Planowania i Śledzenia Produkcji PSImes.

STELWELD Sp. z o.o. jest firmą prywatną działającą w branży spawalniczej. Produkuje konstrukcje spawane, w szczególności zbiorniki paliwa i oleju hydraulicznego do maszyn i pojazdów, a także skrzynki narzędziowe, akumulatorowe, wsporniki czy konstrukcje ramowe: szkielety ścian przednich i tylnych do autobusów, konstrukcje dachów i części ram nośnych pojazdów. Wyroby te eksportowane są m.in. do Szwecji, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii czy Wielkiej Brytanii.

Przedsiębiorstwo STELWELD Sp. z o.o. dążąc do usprawnienia zarządzania procesem produkcyjnym podjęło decyzję o wdrożeniu systemu PSImes w zakresie planowania i śledzenia produkcji. Wdrożenie powinno przynieść wzrost jakości obsługi Klienta, optymalizację wykorzystania posiadanych zasobów produkcyjnych, obniżenie kosztów produkcji i poprawę jakości produkcji poprzez bardziej zharmonizowaną realizację zleceń. Do osiągnięcia tych usprawnień, niezbędne jest wdrożenie zaawansowanego systemu harmonogramowania i śledzenia produkcji PSImes wspierającego wszystkie kluczowe procesy w obszarach planowania, raportowania i kontroli wykonania produkcji. Ponadto system PSImes zapewni integrację z istniejącym systemem ERP, aby usprawnić przepływ kluczowych informacji oraz zapewnić automatyzację wprowadzanych do systemu danych – opowiada Adam Jednoróg, Kierownik Projektu w PSI Polska Sp. z o.o.

W wyniku realizacji projektu firma Stelweld Sp. z o.o. będzie dysponowała systemem, który zaplanuje zlecenia w sposób bardziej optymalny tak, aby efektywniej wykorzystać posiadane zasoby. Pozwoli na szybką reakcję na zmiany lub nieprzewidziane sytuacje na produkcji, zwizualizuje i umożliwi pełną kontrolę nad przebiegiem procesu produkcyjnego, a w efekcie zwiększy produktywność w ramach realizowanych zleceń produkcyjnych. Dodatkowo system PSImes usprawni przepływ kluczowych informacji w przedsiębiorstwie. Umowę na realizację projektu podpisano na początku lipca, a samo wdrożenie zrealizowane zostanie w całości jeszcze w tym roku.

Nasi klienci oczekują coraz większej elastyczności oraz ciągłej optymalizacji kosztów produkcji. Wdrożenie PSImes traktujemy jako kolejny krok budujący przewagę konkurencyjną Stelweld – stwierdza Mariusz Gulka, Kierownik Projektu w Stelweld Sp. z o.o.

PSI Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG, który dostarcza i integruje, w oparciu o własne produkty, kompletne rozwiązania informatyczne dla energetyki (sieci elektroenergetyczne oraz rurociągi gazowe i paliwowe), produkcji (branża metalowa, motoryzacyjna czy budowy maszyn), logistyki oraz transportu publicznego. Koncern PSI powstał w 1969 roku i zatrudnia obecnie ponad 1700 osób na całym świecie. PSI Polska, jest centrum wdrożeniowym realizującym projekty dla polskich klientów, rozwija także oprogramowanie dla potrzeb całego koncernu.