PSIwms w kolejnych magazynach LPP

W nowym magazynie LPP w Moskwie wdrożono system PSIwms dedykowany obsłudze rynku e-commerce. Jest to już czwarty rollout systemu PSIwms dla e-commerce w LPP.


Nowy obiekt pełni rolę magazynu typu fulfillment center, do obsługi zamówień internetowych w Rosji i ma powierzchnię 30 tys. m². Dzięki tej inwestycji LPP będzie mogło realizować do 95 tys. zamówień dziennie, tym samym zwiększy trzykrotnie wydajność obsługi sprzedaży internetowej na rynku rosyjskim. Magazyn może pomieścić do 3 mln sztuk odzieży w sezonie wiosna-lato lub ponad 2 mln sztuk produktów z kolekcji jesienno-zimowych.

To już czwarty rollout systemu PSIwms w naszych magazynach e-commerce. Dzięki niemu zwiększamy wydajność obsługi zamówień online w nowym obiekcie w Moskwie. System, wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji, usprawnia cały proces wysyłki zamówień poprzez skrócenie ich ścieżki kompletacyjnej. Duże zainteresowanie ofertą naszych sklepów internetowych wśród rosyjskich klientów sprawia, że takie elementy jak wydajność magazynu i szybkość obsługi zamówień składanych w sieci przez naszych klientów jest kluczowe. W zaledwie dwa miesiące od rozpoczęcia pracy pobiliśmy historyczny rekord, jeśli chodzi o ilość przyjętego i wysłanego towaru, w porównaniu do dotychczasowej skali zamówień obsługiwanych w Rosji – wyjaśnia Sebastian Sołtys, dyrektor logistyki LPP.

Na wysoką efektywność realizacji procesów magazynowych wpływa także odpowiedni projekt obiektu, z optymalnym rozplanowaniem stref: przyjęcia, składowania, konsolidacji i wysyłki paczek. Magazyn zlokalizowany jest w odległości 19 km od obwodnicy Moskwy.

Pomimo niesprzyjających warunków wywołanych pandemią zakończyliśmy prace konfiguracyjne systemu PSIwms w terminie. Szczególnym wyzwaniem była integracja z rosyjskimi przewoźnikami oraz obsługa specyficznych wymagań dotyczących towaru wydawanego na rynku rosyjskim – mówi Marta Maciejewska z PSI Polska Sp. z o.o., manager zespołu realizującego projekt.

Nowy obiekt pozwoli LPP znacząco usprawnić obsługę zamówień internetowych na jednym z kluczowych rynków. To kolejne udane wdrożenie PSIwms dla e-commerce LPP. W 2018 roku wdrożono system PSIwms dla e-commerce w Gdańsku, w 2019 roku wykonano rollout systemu do magazynu w Rumunii, a w 2020 r. na Słowacji.

LPP od lat rozwija swoją globalną sieć zaopatrzenia i dystrybucji. Powierzchnia magazynowa po uruchomieniu fulfillment center w Rosji wynosi obecnie już ponad 270 tys. m². Jeszcze w tym roku LPP planuje uruchomienie kolejnych obiektów: magazynu o powierzchni 22 tys. m² w Rumunii oraz zakończenie procesu budowy Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. Gotowość operacyjną tego ostatniego zapowiedziano na pierwszy kwartał 2022 r. Wówczas łączna powierzchnia magazynowa LPP sięgnie ponad 370 tys. m².