PSI wyróżnione nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw „Top 100“ (TOP Innovator 2016)

PSI wyróżnione nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw „Top 100“ (TOP Innovator 2016)

PSI wyróżnione nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw „Top 100“ (TOP Innovator 2016)

Berlin, 27 czerwca 2016 – W ramach niemieckiego szczytu Małych i Średnich Przedsiębiorstw Mittelstand Summit w dniu 24 czerwca 2016, PSI Logistics GmbH przyznano nagrodę dla jednego z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw z sektora średnich przedsiębiorstw w Niemczech. Przyznawany przez Compamedia GmbH, Überlingen od roku 1993, znak TOP 100 za wyjątkową siłę innowacji i ponadprzeciętne sukcesy stawia PSI w czołówce nowatorskich niemieckich firm.

Dr Nikolaus Franke oraz jego zespół naukowców z katedry Przedsiębiorczości oraz Innowacji  Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu, dokonał w tym roku analizy 4000 przedsiębiorstw. W końcowej fazie wnioskodawcy zostali poddani ocenie w pięciu kategoriach: Zarząd Przyjazny Innowacjom, Atmosfera Innowacji, Innowacyjne Procesy i Organizacja, Innowacyjny Marketing/Orientacja Zewnętrzna i Innowacyjny Sukces. Spółka PSI Logistics przekonała bardzo dobrą atmosferą dla innowacji oraz integracją pomysłów klientów i pracowników oraz koncepcji pochodzących z projektów badawczych.
W projekcie badawczym PSI Logistics opracowała podstawowe zasady systemu informatycznego, który ustala dane o ruchu drogowym i informacje o pogodzie w łańcuchu dostaw w czasie rzeczywistym i wskazuje wymagane alternatywne rozwiązania. Jednocześnie w oparciu o najnowocześniejsze technologie PSI stabilnie rozwija innowacyjne funkcje, moduły i koncepcje biznesowe np. w dziedzinie Internetu Rzeczy (IoT). Chipy IoT (“iBeacony”) z mininadajnikami Bluetooth, które stanowią podstawę rozwiązań już wykorzystywanych przez PSI Logistics w dziedzinie lokalizacji, nawigacji wewnątrzbudynkowej, wykrywania ruchu i wskazywania poziomu. Firma opracowała biznesowy model aplikacji do śledzenia przesyłek. „Inteligentna Paczka" umożliwia zbieranie i dostarczanie paczek oraz sterowanie ich ruchem dzięki zintegrowanym czujnikom rejestrującym ruch oraz informacjom o otoczeniu, takim jak zmiany temperatury lub położenia, i przekazywanie ich lokalizacji w czasie rzeczywistym.

„¨Wysoki poziom akceptacji naszych produktów na rynku osiągnęliśmy dzięki stosowaniu zasady praktycznego zastosowania rozwiązania uwzględniającego wymagania klientów oraz najnowocześniejszych technologii“ wyjaśnia Dr Giovanni Prestifilippo, Dyrektor Zarządzający  PSI Logistics. „Ponadto innowacje i ich siła nie są przypadkowe, ale raczej wynikają ze stałego zaangażowania na różnych poziomach mających znaczenie dla rynku. Poza zaangażowaniem naszych własnych pracowników, innowacje oznaczają regularną wymianę informacji pomiędzy obszarem nauki, badań i oczywiście naszych klientów. Ścieżka ta znalazła widoczne potwierdzenie w nagrodzie TOP 100 dla jednej z najbardziej innowacyjnych firm sektora średnich przedsiębiorstw.“

PSI Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG, który rozwija i wdraża kompletne rozwiązania informatyczne dla logistyki, produkcji, energetyki i transportu publicznego. Koncern PSI powstał w 1969 roku i zatrudnia obecnie ponad 1700 osób na całym świecie.

Około 200 osobowy zespół PSI Polska rozwija oprogramowanie dla potrzeb całego koncernu PSI oraz realizuje wdrożenia systemów w Polsce i zagranicą. W Polsce z rozwiązań PSI korzystają m.in. ArcelorMittal Poland, Enea Operator, LPP, MPK Poznań, Nałęczów Zdrój / Cisowianka, PKN Orlen, Volkswagen.