PSI na Targach E-world 2023

PSI na targach E-world 2022. Źródło: PSI Software AG

PSI na targach E-world 2022. Źródło: PSI Software AG

Podczas targów E-World Energy & Water, które odbędą się w dniach 23-25 maja 2023 r. w Essen, Grupa PSI (stoisko 315, hala 3) zaprezentuje najnowsze rozwiązania informatyczne dla handlu energią i zarządzania ryzykiem, optymalizacji transportu i magazynowania gazu, inteligentnego zarządzania i monitorowania sieci, a także zarządzania zespołami w terenie.

Wykorzystanie SI w systemach wspierających handel energią

Zintegrowany system PSImarket oferuje wydajne narzędzia dla wszystkich procesów w handlu energią, zarządzaniu portfelem i zarządzaniu ryzykiem. Dostępny będzie także oparty na sztucznej inteligencji moduł Qualicision Smart Day Trader, który uzupełni dotychczasowy schemat pracy w handlu krótkoterminowym. Z kolei do optymalizacji i oceny ryzyka kontraktów, elektrowni i złożonych portfeli energetycznych zaprezentowana zostanie zintegrowana platforma TS-Energy.

Zrównoważona optymalizacja transportu i magazynowania gazu

W zakresie przesyłu gazu zaprezentowane zostanie oprogramowanie PSIcontrol/Greengas, które otrzymało Nagrodę Innowacyjności Niemieckiego Przemysłu Gazowniczego 2022. Oferuje ono symulację, kontrolę jakości gazu i sterowanie dla transportu i dystrybucji gazów odnawialnych i zdekarbonizowanych, takich jak wodór, biogaz, LNG, gazu L i gazu H.

Odwiedzający targi będą również mogli poznać system PSIgassuite 8.1/2023 oferujący nowe i rozszerzone funkcje dla transportu gazu. Nowe rozwiązanie PSIgasguide zapewnia zrównoważone wsparcie w operacjach sieciowych poprzez określenie i optymalizację obecnych i przyszłych trybów pracy sieci za pomocą opartego na sztucznej inteligencji oprogramowania optymalizacyjnego Qualicision.

Z kolei PSItransport Commercial Dispatching dla operatorów sieci transportowych posiada szeroki zakres funkcjonalności: od zdolności przewozowych, nominacji, dopasowania i bilansowania po rozliczanie.

Inteligentne zarządzanie siecią

Przy okazji targów E-World poznamy prototypową metodę kompleksowej, cyfrowej obsługi wniosku o przyłączenie do sieci. Cyfrowy wniosek jest sprawdzany bezpośrednio w PSIneplan/Anywhere i przekazywany do opartego na sztucznej inteligencji systemu zarządzania siłami terenowymi Qualicision PSIcommand w celu podjęcia odpowiednich działań. W interakcji z produktami programowymi PSIgridmobile i PSIngo przeprowadzana jest terminowa instalacja inteligentnego licznika, dzięki czemu można bezpośrednio rozpocząć konserwację i rozliczanie.

Na stoisku PSI zaprezentowana zostanie najnowsza wersja systemu sterowania PSIcontrol 4.10, a także rozwiązanie programowe PSIdetect do systematycznego monitorowania sieci w oparciu o wykrywanie anomalii, które zostało opracowane wspólnie z firmą E.ON.

Podczas trwania targów będzie również okazja poznać system PSIpassage-D dedykowany do zarządzania i rozliczania informacji o energii dla operatorów sieci dystrybucyjnych. Ponadto zainteresowani zwiedzający będą mogli zapoznać się z PSI App Store oraz nową przestrzenią współpracy dla klientów i partnerów.

Aby zapoznać się ze wszystkimi wymienionym nowościami oraz pełnym zakresem rozwiązań PSI dla branży elektroenergetycznej zapraszamy do odwiedzin stoiska 314 w hali 3 podczas targów E-World 2023.