Projekt Warehouse Intelligence wyróżniony w konkursie „Produkt Innowacyjny 2022”

Prezes PSI Polska, Arkadiusz Niemira podczas Gali wręczenia nagród Produkt Innowacyjny 2022

Prezes PSI Polska, Arkadiusz Niemira podczas Gali wręczenia nagród Produkt Innowacyjny 2022

W dniu 17 listopada 2022 roku w Warszawie podczas 21. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji ogłoszone zostały wyniki konkursu „Produkt Innowacyjny 2022”. Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas tego wydarzenia PSI Polska zostało wyróżnione za projekt Warehouse Intelligence.

Gala Logistyki, Transportu i Produkcji organizowana jest przez wydawnictwo Eurologistics nieprzerwanie od 21 lat. Podczas Gali wręczane są statuetki i wyróżnienia dla najlepszych przedsiębiorstw, projektów, ludzi w kategoriach Operator Logistyczny Roku, Lider Logistyki, Supply Chain Designer, oraz Produkt Innowacyjny – Logistyka, Transport, Produkcja. Konkurs „Produkt Innowacyjny” ma na celu wyłonienie wyróżniających się produktów i usług wspierających pracę działów logistycznych, transportowych i produkcyjnych. Zwycięzców konkursu wybiera niezależna kapituła składająca się z ekspertów branży TSL w Polsce. Projekt Warehouse Intelligence został nominowany spośród niemal 40 produktów i usług zgłoszonych do konkursu. Nagrodę w imieniu PSI Polska odebrał Prezes Zarządu,  Arkadiusz Niemira

Warehouse Intelligence to platforma analiz, planowania i optymalizacji procesów logistycznych oparta na sztucznej inteligencji. Analizuje tysiące scenariuszy pracy magazynu na godzinę i rekomenduje optymalizację. Dzięki temu można np. istotnie skrócić ścieżki pickingu, zasymulować wpływ zakupu dodatkowego sprzętu na pracę magazynu czy precyzyjnie określić tzw. wąskie gardła w magazynie. Pilotażowe uruchomienie projektu planowane jest w magazynie firmy LPP na początku roku 2023. Poszczególne komponenty wchodzące w skład projektu są już wykorzystywane i pomagają optymalizować logistykę LPP. Projekt zyskał także uznanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które przeznaczyło środki na jego dofinansowanie.