Nagroda „Premiera roku” dla PSI Polska za projekt Warehouse Intelligence

Jerzy Danisz i Mikołaj Garbarek podczas Gali wręczenia nagród Logistics Awards.

Kapituła Plebiscytu Logistics Awards - złożona z redaktorów naczelnych magazynów„Logistics Manager”, „Transport Manager”, „Production Manager”, a także z przedstawicieli niezależnych organizacji branżowych i środowiska akademickiego, uznała projekt Warehouse Intelligence za „Premierę roku w branży TSL“.


Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w Łodzi 12 września 2022r., nagrodę w iminiu PSI Polska odebrali Jerzy Danisz, Kierownik Centrum Kompetencji WMS oraz Mikołaj Garbarek Dyrektor Działu Systemy dla Logistyki i Transportu Publicznego.


Warehoue Intelligence to platforma analiz, planowania i optymalizacji procesów logistycznych oparta na sztucznej inteligencji. Analizuje tysiące scenariuszy pracy magazynu na godzinę i rekomenduje optymalizację. Dzięki temu można np. istotnie skrócić ścieżki pickingu, zasymulować wpływ zakupu dodatkowego sprzętu na pracę magazynu czy precyzyjnie określić tzw. wąskie gardła w magazynie. Pilotażowe uruchomienie projektu planowane jest w magazynie LPP na początku roku 2023. Poszczególne komponenty wchodzące w skład projektu są już wykorzystywane i pomagają optymalizować logistykę LPP. Projekt zyskał już uznanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które przeznaczyło środki na jego dofinansowanie.

To była pierwsza edycja Plebiscytu Logistics Awards Poland organizowanego przez wydawnictwo Logistics Magazine, jedno z najbardziej merytorycznych periodyków poświęconych zagadnieniom związanym z łańcuchem dostaw. Wzięli w nim udział przedstawiciele najważniejszych firm z sektora logistycznego.

Cieszymy się, że nasz innowacyjny projekt został doceniony przez ekspertów branży logistycznej.