Logistykę w EUROCOMMERCE napędzi PSIwms e-comBox

Zdj. Magazyn Eurocommerce

EUROCOMMERCE, szybko rosnąca marka polskiego rynku usług logistycznych dla branży e-commerce, korzystać będzie z systemu zarządzania magazynem PSIwms e-comBox do obsługi swoich procesów logistycznych.

 

Wdrożenie systemu PSIwms e-comBox dla marki EUROCOMMERCE to część kompleksowego wdrożenia w magazynach należących do ECE Logistics, spółki, która w szerokim zakresie obsługuje sektor TSL. Pod marką EUROCOMMERCE zapewnia realizację zamówień na rynku e-commerce, natomiast jako ECE Logistics obsługuje klientów logistyki kontraktowej i transportu drogowego.


Wdrożenie w EUROCOMMERCE jest niezwykle interesujące ze względu na specyfikę działania marki. Jej centrum logistyczne zajmuje się obsługą sklepów internetowych i wysyłką zamówień na rynki Unii Europejskiej, a także poza jej granice. Firma specjalizuje się w obsłudze fulfillment  z szybką dostawą na zachodnie rynki – zamówienia realizuje z terminem dostawy (do wybranych krajów) nawet w 24 h.


Spółka zdecydowała się na wdrożenie systemu zarządzania magazynem w wersji prekonfigurowanej do obsługi e-commerce. PSIwms e-comBox zawiera rozbudowany zestaw funkcji, obejmujący wszyst-kie kluczowe procesy magazynowe dla e-commerce: obsługę kompletacji, w tym wspomaganie pracy magazynierów, obsługę przyjęć, wydań i zwrotów, kontrolę stanów magazynowych w czasie rzeczywi-stym, kontrolę procesów pod kątem terminowej realizacji zleceń, obsługę różnych właścicieli towarów, śledzenie aktywności pracowników i wykorzystywanie tej informacji na potrzeby rozliczania wynagrodzeń.


Rozwiązanie PSI bazuje na wieloletnich doświadczeniach we wdrożeniach systemu zarządzania maga-zynem w największych polskich firmach: LPP, CCC czy Empik. PSIwms e-comBox to nowy model szybkiego wdrożenia systemu w wersji prekonfigurowanej – wcześniejsza konfiguracja systemu pozwala na uniknięcie czasochłonnej analizy przedwdrożeniowej i znaczne zmniejszenie kosztów wdrożenia.


Rozpoczęcie wdrożenia systemu planowane jest wiosnę 2022r. Pierwszy etap obejmie magazyn logistyki kontraktowej ECE w SEGRO Center Wrocław Awicenny. Kolejny etap wdrożenia to Centrum logistyczne EUROCOMMERCE w Zielonej Górze.