KAN planuje produkcję z systemem PSIasm

Po niespełna 10 miesiącach od podpisania umowy PSI Polska wdrożyła system PSIasm  w Grupie KAN. Uruchomione moduły APS i MES wspierają procesy harmonogramowania produkcji oraz kontrolę terminów realizacji zleceń produkcyjnych systemów instalacyjnych KAN-therm.

Spółka KAN zdecydowała się na wdrożenie systemu PSIasm pod koniec 2020 r. Zgodnie z założeniami projekt został podzielony na dwa etapy. W pierszej części uruchomione zostały moduły APS i MES, a następnie rozpoczną się prace wdrożeniowe modułu SCADA, który umożliwi pozyskiwanie danych bezpośrednio z maszyn i automatyzację produkcji. Podzielenie wdrożenia na dwie części pozwoli użytkownikom poznawać możliwości systemu i bardziej precyzyjnie dostosować funkcjonalności do rzeczywistych potrzeb użytkowników.

Wyzwania związane z pandemią utwierdziły firmę w słuszności podjętej decyzji. Analizy przedwdrożeniowe i dostosowanie systemu do wymagań przedsiębiorstwa trwały nieprzerwanie podczas pandemii.

Grupa KAN jest uznanym w Polsce i Europie dostawcą nowoczesnych systemów instalacyjnych KAN-therm. W zakładach produkcyjnych KAN wytwarzane są wysokiej jakości rury z tworzyw sztucznych, złączki z tworzyw sztucznych oraz z mosiądzu, rozdzielacze i armatura, izolacje termiczne do ogrzewań podłogowych, a także szeroka gama wyrobów z blachy, w tym szafek instalacyjnych.

PSIasm to platforma zarządzania produkcją, która pozwala efektywnie planować produkcję (APS), monitorować realizację produkcji (MES) oraz kontrolować proces produkcyjny (SCADA). Poszczególne moduły mogą również zostać wdrożone niezależnie.