Hisert stawia na sprawne zarządzanie magazynem z systemem PSIwms dla e-commerce

Magazyn Hisert Źródło: Hisert

Hisert to producent odzieży i obuwia, sprzedawanych na największych platformach e-commerce. Aby zapewnić sprawne zarządzanie magazynem, firma wybrała system PSIwms.


Spółka zdecydowała się na wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms w wersji prekonfigurowanej, dedykowanej do obsługi e-commerce. Nowa metodologia wdrożenia tego systemu pozwala na uniknięcie czasochłonnej analizy przedwdrożeniowej i znaczące skrócenie czasu rozruchu w środowisku produkcyjnym, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie kosztów całego projektu.

„Rynek e-commerce wymaga sprawnej organizacji logistyki i szybkiej reakcji na zmiany. Aby sprostać rosnącym wyzwaniom, zależało nam na sprawdzonym rozwiązaniu, z powodzeniem wykorzystywanym przez wiele firm z naszej branży. Wybrany przez nas system informatyczny PSIwms zawiera kompletny zestaw gotowych funkcji, pozwalających na szybkie wdrożenie i uzyskanie bardzo wysokiej efektywności wszystkich procesów logistycznych. W trakcie wdrożenia staramy się maksymalnie wykorzystać podstawową konfigurację systemu, a ewentualne dostosowania będziemy wprowadzać już w trakcie jego użytkowania” – mówi Wojciech Drobczyński, Kierownik Zarządzania Procesami  z firmy Hisert Polska Sp. z o.o.

PSIwms w konfiguracji dla e-commerce zawiera rozbudowany zestaw funkcji dla obsługi kluczowych procesów magazynowych z uwzględnieniem charakterystyki rynku e-commerce. Konfigurację przygotowano w oparciu o wieloletnie doświadczenie PSI w obszarze intralogistyki. System daje także szerokie możliwości analityczne, dostarczając niezbędnych informacji dla poszczególnych grup użytkowników. Rozwiązanie PSI będzie zarządzać pracą magazynu Hisert w Szczecinie. Magazyn ten obsługuje wysyłki do sklepu Amazon a także bezpośrednie dostawy do klientów końcowych. Uruchomienie systemu zaplanowano na styczeń 2023 r.

Dzięki PSIwms dla e-commerce, firma HISERT:

  • usprawni i zoptymalizuje procesy logistyczne, w szczególności kompletację zamówień,
  • zapewni klientom kompletne dostawy w możliwie najkrótszym czasie,
  • uzyska bieżący wgląd w przebieg realizacji zleceń, a informacje o wydajności operacji będzie wykorzystywać w systemie bonusowania dla pracowników magazynu.

„Dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce od dłuższego czasu jest w centrum naszego zainteresowania. PSIwms w konfiguracji dla e-commerce jest odpowiedzią PSI na potrzeby tego kanału dystrybucji. Czas odgrywa tu kluczową rolę. Dzięki prekonfigurowanej wersji możemy sprawnie wdrożyć zaawansowany system informatyczny i szybko usprawnić procesy logistyczne” – mówi Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży w PSI Polska.

Warto dodać, że firma Hisert złożyła zamówienie na system w sklepie internetowym PSI App Store, dostępnym na platformie PSIweb. Zarejestrowane firmy mogą tam samodzielnie zapoznać się z ofertą PSI, dokonać zakupu systemu lub aktualizacji licencji. Dla części produktów możliwa będzie wkrótce automatyczna instalacja oprogramowania w chmurze.