Firma elobau uruchamia system zarządzania magazynem PSIwms

Dostosowanie indywidualnych interfejsów użytkownika za pomocą PSI-Click-Design.

Producent czujników elobau GmbH & Co. KG w sierpniu w pełni wdrożył i uruchomił system zarządzania magazynem PSIwms. Nowe rozwiązanie zwiększy wydajność i przejrzystość procesów magazynowych na potrzeby produkcji i wysyłki do klientów.

Firma elobau powstała w 1972 roku i jest obecnie jednym z wiodących dostawców czujników kontaktronowych i elementów sterujących na potrzeby inżynierii mechanicznej. Elobau zarządza około 1.400 miejscami paletowymi w centrum logistycznym firmy w Leutkirch, aby zapewnić dostawy komponentów do produkcji na czas oraz sprawną realizację zamówień wysyłkowych.

Firma wykorzystuje również nowoczesny centralny system automatyki magazynowej AutoStore, obejmujący 30.000 miejsc składowania pojemników. Bezpośrednie połączenie sterownika PLC z systemem PSIwms oraz z nowymi procesami zoptymalizowanymi pod kątem współpracy z AutoStore zapewnia wyraźną poprawę wydajności systemu nawet o 20% w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi do tej pory. Dzięki opcji jednoczesnej obsługi wielu lokalizacji, zintegrowany system zarządzania magazynem i sterowania procesami obejmuje również magazyn zewnętrzny.

System PSIwms zapewnia zarządzanie towarów wychodzących i miejsc magazynowych, precyzyjną kompletację zamówień, a dzięki metodzie kanban zastosowanej do transportu komponentów z systemu AutoStore oraz z magazynu wysokiego składowania – gwarantuje dostawy komponentów do produkcji zgodnie z zapotrzebowaniem.

– W efekcie osiągnęliśmy trwałą poprawę i wysoką wydajność procesów oraz ich dużą transparentność. PSI Click Design umożliwia również dostosowanie interfejsów użytkownika do indywidualnych wymogów. Choć nasze procesy są skomplikowane, transparentna infrastruktura IT zdecydowanie usprawnia naszą pracę – podsumowuje Matthias Gromer, kierownik ds. logistyki w elobau.