Optymalizacja intralogistyki

Optymalizacja intralogistyki - PSIilo

PSIilo jest dedykowanym rozwiązaniem optymalizującym procesy związane z planowaniem i zarządzaniem w ramach intralogistyki. To kompleksowe narzędzie informatyczne, służące poprawie wydajności i wspomagające gospodarowanie zasobami.

PSIilo odpowiada za realizację zadań związanych z lokowaniem towaru w centrum dystrybucyjnym, symulacją procesów oraz analizą ich wydajności. Dzięki rozbudowanym funkcjom analitycznym to nie tylko narzędzie do planowania, ale także ulepszania procesów.

PSIilo to rozwiązanie sprawdzone w wielu krajach świata. Podnosi efektywność pracy centrów dystrybucyjnych działających w globalnej sieci, a także usprawniania realizację procesów w magazynach różnych branż. Posiada opcję zarządzania przepływami. System jest dedykowany obsłudze średnich i dużych magazynów o różnym stopniu zautomatyzowania.

PSIdatalink
Łatwa komunikacja i wymiana danych pomiędzy bazą danych ORACLE oraz MS Excel.
Więcej »

PSIilo posiada architekturę modułową z określonymi funkcjonalnościami i umożliwia integracje z innymi systemami informatycznymi w ramach dostępnej infrastruktury (np. WMS, ERP, systemy zamówień itp.). Istnieje także możliwość wykorzystania pojedynczych optymalizatorów jako black box do wspomagania procesów magazynowych obsługiwanych w innych systemach (np. WMS). Optymalizatory mogą funkcjonować samodzielnie, tworzymy je bowiem także do rozwiązywania konkretnych, w tym nietypowych problemów. Rozwiązanie analityczne zastosowane w PSIilo opiera się o wysokopoziomowy model matematyczny, który odwzorowuje fizyczny układ magazynu.

System optymalizuje lokowanie produktów, równoważy obciążenie poszczególnych stanowisk pracy, optymalizuje proces pakowania do kartonów wysyłkowych (uwzględniając dobór opakowań i ich przepływ przez stacje/stanowiska kompletowania). Pozwala także na analizowanie przepływu zasobów przez centrum dystrybucyjne oraz poprawę jego efektywności. PSIilo odpowiada m.in. za ułożenie w pojemnikach konkretnego rodzaju asortymentu.

Dodatkowe informacje:
Funkcje, jakie posiada system PSIilo
Sprawdź »

Optymalizacja intralogistyki w PSIilo to efektywna i wydajna dystrybucja, a ponadto:

  • Planowanie magazynu,
  • Nadzór nad prawidłowym lokowaniem produktów do pojemników lub miejsc paletowych,
  • Analiza i optymalizacja przepływów wewnątrz centrum dystrybucyjnego,
  • Planowanie obciążenia stacji roboczych,
  • Optymalizacja opakowań używanych do wysyłki,
  • Optymalizacja sekwencji zamówień,
  • Narzędzie do analizy i planowania wydajności przy modyfikacji procesów lub rozbudowie centrum dystrybucyjnego.

PSIilo to efektywna i wydajna dystrybucja. Systempozwala na szybsze realizowanie zamówień oraz obniżanie kosztów związanych z pakowaniem i wysyłką. PSIilo umożliwia wydajnie modelowanie przebiegu procesów logistycznych zarówno dla celów strategicznych, jak i taktycznych czy operacyjnych. Za pośrednictwem PSIilo korzystasz z naszego wieloletniego doświadczenia i wiedzy w zakresie organizacji procesów logistycznych.