System PSIglobal planuje i optymalizuje łańcuch dostaw firmy Bosch

Centrala logistyczna Robert Bosch GmbH z siedzibą w Stuttgart-Zuffenhausen, po 6 miesięcznym teście zdecydowała się na zakup oprogramowania PSIglobal. System jest wykorzystany do obsługi procesów logistycznych w skali globalnej.

System PSIglobal planuje i optymalizuje łańcuch dostaw firmy Bosch.

System PSIglobal planuje i optymalizuje łańcuch dostaw firmy Bosch.

W skład Grupy Bosch wchodzi firma Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i  regionalnych w 60 krajach świata. Oprogramowanie PSIglobal odpowiada w firmie Bosch za projektowanie zoptymalizowanych struktur logistycznych zaopatrujących linie produkcyjne oraz obsługujących dystrybucję, między innymi części samochodowych do wiodących producentów pojazdów. System strategicznego planowania i optymalizacji łączy kluczowe dane operacyjne z analizami na potrzeby zarządcze. Zintegrowana technologia scenariuszy pozwala zaprojektować procesy czy łańcuchy dostaw, a także określić ich najważniejsze parametry i analizować wrażliwość.

Dzięki wdrożeniu standaryzowanego oprogramowania PSI, pracownicy firmy Bosch mogą wizualizować i optymalizować strumienie dostaw, a także lokalizacje produkcyjne i magazynowe na całym świecie. System wspiera podejmowanie decyzji dotyczących przypisania nowych produktów do istniejących miejsc produkcji z uwzględnieniem kryteriów związanych z kosztami produkcji czy transportu.

Już w fazie testowej pracownicy firmy Bosch otrzymali szeroką wiedzę jak w  pełni korzystać z zaawansowanych funkcji systemu. Firma PSI zapewniła również obsługę posprzedażową, w tym wsparcie drogą online.

Grupa Bosch (www.bosch.com) jest wiodącym światowym dostawcą technologii i usług zatrudniając około 390 000 pracowników na całym świecie. Produkty firmy podzielone są na cztery sektory: rozwiązania dla mobilności, technologie dla przemyslu, dobra konsumenckie oraz rozwiązania z zakresu technologii budowlanej i energii. Jako lider sektora IoT, Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, inteligentnych miast, w  zakresie mobilności i przemysłu 4.0. W 120 lokalizacjach na całym świecie firma Bosch zatrudnia 59 000 osób zaangażowanych w badania i rozwój.