PSI wspiera najlepszych motorniczych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu już po raz siódmy zorganizowało konkurs na Najlepszego Motorniczego. Finał zmagań odbył się 10 czerwca 2017 w zajezdni tramwajowej na Franowie. PSI Polska było jednym z głównych sponsorów imprezy.

Źródło: MPK Poznań

Zdjęcie: MPK Poznań

Konkursy na najlepszego kierowcę i motorniczego na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez MPK Poznań. Organizowane są od kilkunastu lat, a tegoroczna była już siódmą edycja konkursu na najlepszego motorniczego. Ostatecznie do udziału w konkursie zakwalifikowało się 41 motorniczych, a wśród nich - 14 kobiet. Łącznie za sterami tramwajów MPK Poznań zasiada prawie 600 motorniczych.

Wśród kilku etapów konkursu były m.in. obserwacje prowadzone przez działające incognito zespoły studentów. Swoje zdanie o uczestnikach konkursu mogli wyrazić także pasażerowie. Rywalizację zakończył finał rozegrany w zajezdni Franowo. Każdy z finalistów musiał zaprezentować tutaj swoje umiejętności: precyzyjnej jazdy tramwajem, jak i w rozwiązywaniu problemów (nie zawsze) typowych dla pracy motorniczego.

Zmagania finałowe wygrał Mieszko Wieczorek. Drugi był Jakub Krasowski, a trzecie miejsce na podium wywalczyła Alina Matyla. Za najsympatyczniejszego motorniczego pasażerowie uznali Katarzynę Nowak. PSI ufundowało nagrodę główną dla zwycięzcy konkursu a także dodatkowe nagrody dla dwudziestki najlepszych uczestników konkursu.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!