PSI zaprezentuje Industrial Intelligence dla produkcji i logistyki na targach w Hanowerze 2019

Wywiad z ekspertem AI dr Felixem na Targach w Hanowerze. Zdjęcie: PSI

Na tegorocznych targach w Hanowerze, które odbędą się w dniach 1-5 kwietnia 2019r., Grupa PSI zaprezentuje przykłady zastosowania  sztucznej inteligencji  w obszarze produkcji i logistyki i zarządzania zasobami (hala 7, stanowisko A24).

W kilku scenariuszach przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania cyfrowej fabryki na bazie systemów PSI wykorzystywanych w branży o wielu lat. Obok standardowego systemu ERP, scenariusze obejmować będą zarządzanie pracą na stanowiskach roboczych, elastyczną integrację technologii i urządzeń produkcyjnych, a także monitoring i wizualizację  procesów na hali produkcyjnej. Ponadto oprócz systemu kontroli procesów opartego na przepływie pracy, zaprezentowane zostaną również rozwiązania prowadzące do między systemowego uelastycznienia procesów produkcyjnych oraz harmonogramowania i integracji systemów transportowych. Kolejnym przedstawionym na targach rozwiązaniem będą dostawy materiałów w systemie Just-in-Time/Just-in-Sequence (e-Kanban) oraz kontrola przepływu materiałów w ramach systemu gospodarki magazynowej.
 
W obszarze zarządzania zasobami zaprezentowane zostaną rozwiązania służące zarządzaniu pracami utrzymaniowymi, w tym w szczególności optymalizacja obsługi zamówień w oparciu o system Qualicision PSI. Integracja z maszynowymi systemami kontroli (narzędzia OEM) stanowi dobry przykład rozwiązania w zakresie konserwacji zapobiegawczej opartej na rozszerzonej logice rozmytej oraz technologii uczenia maszynowego.
 
Kolejną z innowacji będzie program Deep Qualicision, wykorzystujący rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji. Deep Qualicision zapewnia jakościową identyfikację danych z procesów biznesowych, który automatycznie zapamiętuje połączenia pomiędzy parametrami procesowymi oraz kluczowymi wskaźnikami wydajności (KPI), w konsekwencji pokazując dodatkowe możliwości wartości dodanej. W tym obszarze zostaną zaprezentowane rozwiązania AI zapewniające automatyzację procesów biznesowych i stanowiące systemy pomocnicze oraz systemy wsparcia dla procesów decyzyjnych, które można wykorzystać na potrzeby planowania lub w czasie rzeczywistym. Rozwiązania te są dostępne w ramach pakietu oprogramowania opartego na sztucznej inteligencji.