Niemieckie kluby piłkarskie obsługiwane przez system PSIwms

Niemiecki Związek Piłki Nożnej (Deutscher Fußball-Bund e.V., DFB) będzie zarządzać wysyłką sprzętu do krajowych klubów piłkarskich z nowego centrum logistycznego, zlokalizowanego w mieście Langen w pobliżu Frankfurtu nad Menem, w oparciu o system zarządzania magazynem dostarczonym przez PSI Logistics GmbH. Od początku września system PSIwms odpowiada za administrację i koordynację procesów kompletacji i obsługi zamówień.

 

Sprzęt na zgrupowania, mecze międzynarodowe oraz mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej będzie wysyłany do wszystkich niemieckich klubów piłkarskich z nowego centrum logistycznego DFB o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. System obsługiwać będzie również logistykę dostaw sprzętu do ok. 350 ośrodków promocji młodych talentów, szkolnych programów piłki nożnej oraz pozostałych projektów DFB.
 
DFB odpowiada na przykład za dostarczenie sprzętu o wadze ponad 1,7 tony na każdy wyjazdowy międzynarodowy mecz reprezentacji Niemiec do lat 17. Z uwagi na te wymogi, głównymi argumentami przemawiającymi na korzyść oferty przedstawionej przez PSI były zaawansowane funkcjonalności oraz opcje wizualizacji systemu PSIwms. Wybór ten poparł również niemiecki Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki należący do Towarzystwa Fraunhofera (Fraunhofer Institut für Materialfluss und Logistik).
 
Poza podstawowymi funkcjami wymaganymi zgodnie z normą VDI 3601, system PSIwms oferuje również liczne opcje dodatkowe, w tym obsługę zwrotów magazynowych, zarządzanie numerami seryjnymi, obsługę celną czy system kontroli wózków widłowych. Specjalne funkcje systemu obejmują także moduł kokpitu, gospodarkę zapasami części, wizualizację stanów magazynowych oraz archiwum. Oznacza to, że program przejmuje na siebie całość zadań związanych z każdorazowym zamówieniem sprzętu na potrzeby poszczególnych zawodników, drużyn i zespołów, a także np. wyposażeniem fizjoterapeuty.

„Biorąc pod uwagę napięte terminy wdrożenia nowego systemu, jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z PSI – zawsze konstruktywnej i konsekwentnie dążącej do celu” – komentuje wybór oferty PSI Jan Fritsche, Dyrektor ds. Usług Centralnych, Nieruchomości oraz Logistyki w DFB.