GVB Amsterdam nadzoruje autobusy i tramwaje z wykorzystaniem chmury PSItraffic

GVB Amsterdam nadzoruje autobusy i tramwaje z wykorzystaniem chmury PSItraffic. Źródło: GVB Amsterdam

 

Holenderska spółka transportowa GVB Amsterdam od 2005r. zarządza flotą autobusów i tramwajów z wykorzystaniem systemu PSItraffic/AVMS. Teraz rozwiązanie dostarczone przez PSI zostało zastąpione nową wersją, bazującą na technologii chmury.

W GVB wdrożony został system PSItraffic/AVMS – Automated Vehicle Management System (system automatycznego zarządzania ruchem pojazdów). Od czasu wdrożenia systemu znacznie poprawiła się jakość prognozowania czasów przyjazdu i odjazdu, punktualność pojazdów i częstotliwość kursowania, system wspiera także zarządzanie ruchem. Standardowe funkcje systemu obejmują ciągłe śledzenie pozycji pojazdów i warunków operacyjnych, wyświetlanie dynamicznej informacji pasażerskiej oraz integrację z systemami sterowania zwrotnicami. Ponadto system został rozszerzony o interfejsy do przesyłania danych do systemów informacji miejskiej oraz udostępniania ich w planerach tras.

Oparty na nowej technologii system dyspozytorski PSItraffic/AVMS jest całkowicie hostowany w chmurze, w tym także w zakresie wszystkich elementów działających w tle, takich jak baza danych, sterowanie zwrotnicami i komunikacja z pojazdem. Zmniejsza to koszty związane z administracją serwerów, koszty aktualizacji sprzętu i oprogramowania oraz umożliwia całodobowy dostęp do systemu z dowolnego miejsca. Przetwarzając większą liczbę danych na temat pojazdów, dostarcza dodatkowych korzyści dla pasażerów, m.in. poprzez szybszą i bardziej wiarygodną informację.

GVB w Amsterdamie jest największą firmą transportu miejskiego w Holandii. Przewozi około 900 000 pasażerów dziennie. Sieć komunikacyjna GVB obejmuje obecnie 43 linie autobusowe, 16 linii tramwajowych, pięć linii metra oraz pięć połączeń promowych.