Czwarta rewolucja przemysłowa już tu jest…

27.06.2017 - Zarządzanie produkcją

Z hasłami Przemysłu 4.0 oswajamy się każdego dnia, ponieważ zdominowały one większość dyskusji o trendach rozwoju przemysłu praktycznie na całym świecie.


Trudno jest wyobrazić sobie konferencję, magazyn skierowany do osób zarządzających zakładami produkcyjnymi czy debatę publiczną o technologiach dla przemysłu bez nawiązania do wyzwań i możliwości jakie niesie czwarta rewolucja przemysłowa. Wszyscy o niej mówią, piszą, dyskutują. Jak odnaleźć swoją drogę w natłoku informacji pochodzących z różnych źródeł? Jak zaadaptować zdobytą wiedzę na potrzeby konkretnego zakładu produkcyjnego?

Przybliżamy tematykę związaną z inteligentną fabryką, bo wierzymy, że wiedza to potęga, która daje impuls do wprowadzania zmian. Wspierana wyobraźnią pomaga rozwiązywać zawczasu problemy pozostające jeszcze w sferze naszej imaginacji. Pokazujemy również praktyczne oblicze Przemysłu 4.0 dla polskiego sektora przemysłowego, żeby podkreślić dlaczego nowoczesne technologie są tak ważne dla rozwoju firm i całej polskiej gospodarki.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie tematów opublikowanych na blogu, które ułatwi dotarcie do wszystkich materiałów o czwartej rewolucji przemysłowej:

 

Jak działa inteligentna fabryka?

Zobacz infografikę zestawiającą kluczowe elementy, które składają się na smart factory.

5 sposobów na przyspieszenie rozwoju polskiego przemysłu

Problemy, z którymi boryka się polski sektor przemysłowy oraz sposoby na poprawę produktywności przedsiębiorstw.

9 cyfrowych rozwiązań dla przemysłu

Poznaj kluczowe rozwiązania dla przemysłu, które w najbliższych latach wpłyną na poziom cyfryzacji firm produkcyjnych na całym świecie.

Od czego zacząć budowanie inteligentnej fabryki?

Ponieważ nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku, zobacz co zrobić w pierwszej kolejności.

Inteligentna fabryka w praktyce

Krótki film pokazujący rozwiązania informatyczne do zarządzania produkcją, które już teraz pozwalają na wprowadzanie w życie idei Industry 4.0.