Blog PSI Polska

10 powodów dlaczego warto pracować w PSI

19.11.2018 - Praca w PSI

10 powodów dlaczego warto pracować w PSI

Aplikować czy nie aplikować? Oto jest pytanie! 10 powodów, dla których warto pracować w PSI – przeczytaj nasz artykuł i rozwiej swoje wątpliwości!

Najlepsze produkty i światowe oraz lokalne rozwiązania

„Nasz kod napędza świat” - dzięki ciekawym projektom mamy realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. U nas nie będziesz pisał aplikacji sprzedażowej czy strony internetowej. Pracujemy dla branży energetycznej, produkcyjnej, logistycznej i dla transportu publicznego, projektując rozwiązania, które poprawiają ich efektywność oraz jakość. Efekty naszej pracy otaczają Cię na co dzień: gdy zapalasz światło, nadajesz bagaż na lotnisku, tankujesz paliwo lub podróżujesz pociągiem – prawdopodobnie korzystasz z naszego oprogramowania. Lotnisko w Berlinie, najnowocześniejsza zajezdnia w środkowowschodniej Europie (Franowo w Poznaniu), Smart City w Malezji, Centrum Logistyczne LPP, huta stali w Kalifornii, produkcja superszybkich pociągów w Chinach… To tylko niektóre przykłady rozwiązań, które stworzyliśmy i z sukcesem wdrożyliśmy.

Wejście w projekt od pierwszego dnia pracy

W PSI nie będziesz czekał miesiąc na dostępy i szkolenia, wykonując polecenia ad hoc. Od pierwszych dni pracy będziemy Cię angażować w Twój projekt, zaczniesz się szkolić wraz ze swoim zespołem, a Manager przeprowadzi Cię przez najważniejsze obszary pracy. Nasze zespoły projektowe są różnorodne i mobilne. Wspieramy zgranie zespołów oraz możliwość wymiany doświadczeń. W każdym projekcie zaangażowanie są osoby z różnymi poziomami kwalifikacji oraz doświadczenia, dlatego uczymy się nawzajem od siebie. Wiele projektów jest międzynarodowych i daje możliwość ciekawych wyjazdów służbowych. A gdy skończysz swój projekt… przejdź do innego, który Ci odpowiada!

 

 

Najwięksi, rozpoznawalni i świadomi klienci

Wśród naszych klientów znajdują się m.in. LPP S.A., Volkswagen, Audi, Airbus Group/ Stute, Enea S.A., MPK Poznań Sp. z o.o., OSM Piątnica, ArcelorMittal, HSE24/DHL, Marks&Spencer/Itella, Lukoil Oil Company, Gazprom, S-Bahn Berlin, ABM Greiifenberger. Firmy, decydując się na współpracę z PSI, niejednokrotnie podejmują decyzję o wprowadzeniu zmian w najważniejszych obszarach swojego funkcjonowania. W związku z tym nasze systemy muszą być kompleksowe, elastyczne, płynnie wdrożone, niezawodne i na bieżąco rozwijane. Deweloperów wspiera w codziennej pracy dział R&D oraz doświadczeni managerowie i konsultanci. Praca z takimi klientami to wyzwanie, duma z osiągniętych efektów i przyjemność, bo każdy z nich wie, czego się może spodziewać i czego oczekiwać.

 

 

Świetna lokalizacja i komfortowe biuro

Nasze biuro zlokalizowane jest w samym centrum Poznania, tuż obok dworca PKP/PKS oraz Targów Poznańskich.  Dojeżdżaj jak chcesz – pociągiem, rowerem, komunikacją miejską lub samochodem – dla każdego pracownika mamy zagwarantowane miejsce postojowe (również na rower). W naszym biurze nie ma open-space’ów, pracujemy w mniejszych, wygodnych pokojach. W biurze jest chillout room, prysznice, kantyna, kuchnie na każdym piętrze wyposażone w nowoczesne ekspresy do kawy i różnorodne herbatki. Mamy owocowe środy, słodkie piątki i przekąski na spotkaniach, a każdy sukces świętujemy szampanem ;) 

 

 

Elastyczność i nastawienie na cel

W PSI wierzymy w ludzi. To od Ciebie zależy, o której zaczniesz pracę. Elastyczne podejście do godzin spędzonych w biurze oraz przerw, jak również możliwość skorzystania z home-office sprawia, że PSI to przyjazne miejsce pracy.

 

Dbamy o Twój rozwój

Organizujemy wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia technologiczne, zapraszamy do naszego biura najlepszych trenerów i specjalistów technicznych, aby rozszerzać kompetencje naszych pracowników. Szkolimy umożliwiając naszym pracownikom nabywanie nowych umiejętności i przejście np. ze stanowiska testera, czy konsultanta do roli programisty Java. Uczestniczymy w krajowych i zagranicznych konferencjach. Nasi pracownicy uczą się angielskiego z native speakerem, mogą wziąć udział w kursach niemieckiego i rosyjskiego. W PSI dajemy różnorodne możliwości rozwoju zawodowego – karierę można rozwijać w kierunku eksperckim, managerskim lub projektowym. Co roku rozmawiamy z każdym pracownikiem o jego oczekiwaniach i planach, ustalając zmiany w karierze i wynagrodzeniu. 

 

Dzielimy się wiedzą

Zarówno wewnętrznie – sponsorując comiesięczne Lightning Talks naszych pracowników, jak i zewnętrznie – organizując Code_talks, mikro konferencję dla programistów w Poznaniu. Działamy wspólnie z JUG Poznań i zapraszamy specjalistów ze świata Javy. Corocznie angażujemy się w organizację warsztatów w ramach Global Day of Coderetreat czy Nutcracker Day. Na UAM w Poznaniu prowadzimy kurs programowania w języku Java dla studentów.  PSI to nie tylko Poznań – mamy łącznie 37 biur na całym świecie, dzięki czemu możemy się nawzajem wspierać. 

 

Atmosfera i ludzie

Wyniki badań satysfakcji pracowników pokazują, że zdecydowana większość z nas ocenia atmosferę w PSI jako bardzo dobrą i dobrą. Wspólna kawa, odpoczynek w pokoju relaksu, swobodna atmosfera bez sztucznej hierarchii, brak sztywnego dress codu, pomocni współpracownicy oraz eventy integracyjne poza godzinami pracy sprzyjają powstawaniu dobrej atmosfery i zawieraniu przyjaźni.

 

Integracja i wydarzenia dla dzieci, i rodzin

W PSI dużo dzieje się nie tylko w biurze. Organizujemy Dzień Dziecka dla pracowników PSI, wspieramy wolontariaty (sadzimy drzewa, zbieramy datki, organizujemy warsztaty z nowych technologii dla dzieci). W grudniu zapraszamy dzieci naszych pracowników na świąteczne przedstawienie w Teatrze Animacji.

Raz do roku organizujemy jedną dużą imprezę integracyjną oraz wiele mniejszych wydarzeń dla pracowników jak majówka, LanParty, Planszówki czy Dzień Programisty. Może Ty też masz pomysł na wydarzenie, które będziemy mogli zrealizować w PSI? 

 

Wspieramy sportowców (i nie tylko)

Jesteśmy firmą wspierającą aktywny tryb życia. Nasi pracownicy biegają (finansujemy start w poznańskim półmaratonie i w czerwcowej sztafecie w Berlinie), jeżdżą na rowerze, startują w triathlonach. W PSI działa grupa rowerowa PSIzaprzęg – nasi ludzie spotykają się i wspólnie pokonują rowerowe trasy, raz w roku wyjeżdżają również na wspólny, firmowy rowerowy wypad.

 

 

Zobacz również:

java_deweloper_poznan
c_deweloper