PSIngo

Inteligentne zarządzanie sieciami dystrybucyjnymi

Przejrzysta i zautomatyzowana platforma
dla wzajemnie połączonych sieci

PSIngo zapewnia przejrzystość i automatyzację dla elektroenergetycznych sieci dystrybucyjnych bazując na platformie PSIconnect. Dostarcza obraz online sieci dystrybucyjnej dla sterującego danymi operatora sieci. Dane monitorowane w czasie rzeczywistym są łączone z danymi historycznymi w celu uzyskania przejrzystości sieci i jej stanu.
PSIngo towarzyszy operatorom sieci w procesie wszechstronnej transformacji cyfrowej i wspiera całą skalowalną ścieżkę ekspansji do wysoce zautomatyzowanej pracy sieci.

Integracja ze standardowymi protokołami automatyki

Aktywne zarządzanie siecią za pomocą urządzeń telesterujących odbywa się przy użyciu standardowych protokołów (np. IEC 60870-5-104). W zdigitalizowanej sieci energetycznej dostęp do serwerów sieci LoRaWAN lub platformy IoT odbywa się za pośrednictwem protokołów IoT.

Wykorzystanie standardowych protokołów
Skalowalność - PSIngo PSI Polska

Skalowalność

Moduły oprogramowania PSIngo Smart Grid można dowolnie konfigurować i dostosowywać do sieci energetycznej pod względem wydajności i zasięgu podczas rozbudowy sieci.

Indywidualne dopasowanie modułów funkcyjnych

W celu przedstawienia pomiarów, które pochodzą z cyfrowych punktów połączenia z siecią, dostępne są różne moduły wizualizacyjne ułatwiające zarządzanie siecią.

Różne moduły funkcyjne PSIngo
PSIngo - możliwość działania jako Smart Grid

Przetwarzanie danych w Smart Grids

Dane i funkcje wynikające z aktywnego zarządzania siecią mają na celu wsparcie operacji w sieci. Jeśli chodzi o zarządzanie siecią PSIngo może działać jako autonomiczny system inteligentnej sieci (Smart Grid) lub jako wsparcie w podejmowaniu decyzji z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji.

Komunikacja systemu sterowania

PSIngo może być obsługiwane oddzielnie, sprzężone lub zintegrowane systemowo. Te innowacyjne technologie oferują nową jakość modelowania danych masowych pochodzących z sieci niskiego napięcia. Dyspozytorzy otrzymują wysoce zautomatyzowany system wspomagający codzienną pracę.

Komunikacja systemu i automatyzacja
Zautomatyzowane zarządzanie siecią

System PSIngo – rewolucja w działaniu inteligentnych sieci energetycznych

PSIngo to rozwiązanie do optymalizacji przepustowości sieci, zautomatyzowanego zarządzania siecią i oraz jej elastycznością. Przejrzystość sieci nie tylko pomaga wyeliminować zakłócenia, ale także zapewnia narzędzia umożliwiające długoterminowe planowanie transformacji energetycznej.

Cyfryzacja dobrej jakości

Interoperacyjna platforma do zarządzania danymi i przygotowywania modułów funkcyjnych

Kontrola rezerw w zależności od potrzeb

Interfejsy użytkownika dla łatwej interakcji człowiek-maszynah

Łatwe wykrywanie stanu

Minimalne zapotrzebowanie na złożoną technologię pomiarową/czujniki

Dostosowany rozkład potencjałów

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do udoskonalenia danych uzyskanych w czasie rzeczywistym, IoT, historycznych i statycznych

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jakie są główne korzyści z platformy PSIngo dla operatorów sieci dystrybucyjnych?
PSIngo zapewnia przejrzystość i automatyzację dla elektroenergetycznych sieci dystrybucyjnych, dostarczając operatorowi obraz online sieci oraz łącząc dane na żywo z danymi historycznymi.
Jakie protokoły wykorzystuje PSIngo do zarządzania urządzeniami w sieci?
PSIngo wykorzystuje standardowe protokoły automatyki, takie jak IEC 60870-5-104, a także protokoły IoT do komunikacji z serwerami LoRaWAN lub platformami IoT.
Jakie moduły oferuje PSIngo do wizualizacji i zarządzania siecią?
PSIngo oferuje różne moduły wizualizacyjne do przedstawiania pomiarów z cyfrowych punktów w sieci, ułatwiające zarządzanie siecią.
Jakie korzyści daje wykorzystanie sztucznej inteligencji w systemie PSIngo?
Sztuczna inteligencja w PSIngo może wspierać podejmowanie decyzji oraz optymalizację sieci dzięki algorytmom uczenia maszynowego.

Formularz

Kontakt

Wiktor Kabatc

Dyrektor Sprzedaży Systemy zarządzania energią, energia elektryczna, gaz, ropa naftowa

Elektroenergetyka podstrony Formularz